Házenkářky Veselí i přes prohru v odvetě prošly do 3. kola PVP

Prilep - Házenkářky Veselí nad Moravou postoupily do třetího kola Poháru vítězů pohárů.

8.10.2011

Křídelnice Veselí nad Moravou Tereza Chmelařová zatížila konto Slavie pět brankami. Foto: DENÍK/ Libor Kopl

České šampionky sice prohrály v odvetě v Makedonii s domácím Zito Prilep 18:25, ale protože doma zvítězily rovněž sedmibodovým rozdílem 24:17, rozhodl o jejich postupu větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře.

České mistryně od úvodních minut na horké makedonské prohrávaly, domácí tým vedl v prvním poločase až o pět gólů. K tlaku dopomohly Prilepu časté přesilovky, jen v úvodní půlhodině mělo Veselí pět vyloučených hráček.

V závěru už Prilep sahal po postupu, ale Veselí obrovský tlak ustálo a v dramatickém závěru výsledek zkorigovalo natolik, že jediná branka rozhodla o jejich pokračování v soutěži.

"Měli jsme výbornou obranu, kterou jsme ale nedokázali zúročit rychlými přechody do protiútoků," řekl trenér Veselí Peter Sabadka. "Věřili jsme ale v postup do poslední chvíle, i když závěr jsme dohrávali v oslabení," pokračoval Sabadka. Postup svých svěřenkyň označil za vydřený, ale spravedlivý. "Naše hráčky prokázaly v hektických chvílích obrovské srdce," radoval se trenér z postupu a také z dosud nejlepšího výsledku českého týmu v evropských klubových soutěžích.

Prilep - Veselí n.M 25:18 (13:8)
Odvetné utkání 2. kola PVP házenkářek:
HC Zito Prilep (Mak.) - HK Britterm Veselí nad Moravou 25:18 (13:8)
Nejvíce branek: Pavičevičová 6, T. Stojanovičová a Steriová po 4 - Fleková 6, Drotárová a Chmelařová po 4, Súkenníková. Rozhodčí: Nastaseová, Stancuová (obě Rum.). Sedmimetrové hody: 4/3 - 0. Vyloučení: 4:8. Diváci: 500. První zápas 17:24, postupuje Veselí nad Moravou.

Autor: ČTK

8.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Tipy na víkend: Vánoční trhy začaly i na brněnském výstavišti

Brno – Kromě vánočních trhů v centru Brna mohou lidé od pátku zajít i na brněnské výstaviště. Téměř pět set různých prodejců otevřelo své stánky na tamním vánočním trhu. V provozu zůstanou až do 18. prosince. Největším lákadlem jsou podle pořadatelů řemeslné výrobky i regionální delikatesy. Stánkaři je dovezli ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Týden s elektronickou evidencí tržeb: řada podniků zdražila. Ne kvůli EET, tvrdí

Jižní Morava – Stejný oběd ve stejné restauraci, ale za cenu i o čtvrtinu vyšší než před týdnem. Jihomoravané, kteří chodí do restaurací, už týden musejí sáhnout hlouběji do svých kapes. Útrata jim v mnoha případech narostla se zavedením elektronické evidence tržeb od minulého pátku.