Helas padl podruhé. Dál jde Mladá Boleslav

Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnští futsalisté prohráli v odvetném utkání 1:3. Pouť vyřazovací částí končí ve čtvrtfinále.

31.3.2009 3
6 fotografií

Brněnští futsalisté prohráli s Mladou Boleslaví 1:3.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Dlouho vedli, a živili tak naděje na další cestu do Mladé Boleslavi, kde by se poprali o postup ze čtvrtfinále play off první futsalové ligy.

Chyby v obraně a neproměněné šance nakonec rozhodly o tom, že brněnskému Helasu sezona skončila. Svěřenci trenéra Jana Loupa prohráli v odvetnému utkání s Mladou Boleslaví 1:3. „Rozhodlo to, že jsme nedávali góly. Neproměnili jsme snad pět tutovek,“ povzdychl si brněnský trenér. A měl proč.

V první minutě už mohl Helas vést 2:0. Nejprve na brankáři Knoblochovi ztroskotal Mica, poté nepochopitelně nedorazil míč do prázdné brány Svoboda. V osmé minutě už se však domácí hráči mohli radovat. Míč se dostal po ose Dornay – Maša k Sýkorovi, který nezaváhal.

„Zdálo se mi, že jsme pak hráli docela pasivně,“ vykládal hráč Helasu Martin Maša. V šestadvacáté minutě se kolem Dornaye prosmýkl kapitán hostů Hrdina, poslal míč před Tuháčkovu bránu, kde doklepl Semerád. „To byla hodně hloupá chyba. Trénujeme to tři týdny a stejně se necháme odblokovat,“ popisoval situaci při vyrovnávací brance Loup.

O osudu zápasu nakonec rozhodl vlastní gól. Přímo z rohu nakopl míč před bránu hráč opět Hrdina, Bršták ho nešťastně srazil do brány. Helas zkoušel v závěru zlomit zápas v power play. Maša svou šanci ale neproměnil. Konečnou tečku za vystoupením domácích tak udělal gólman Boleslavi Knobloch, který přes celé hřiště trefil prázdnou bránu. Společně se svými spoluhráči se pak mohl radovat z postupu.

Brněnskému týmu těsně před zápasem vypadl Jiří Šíma. „Dostal horečky, měl přes osmatřicet. Moc nám chyběl,“ litoval absence jednoho z tahounů Loup. „Nemáme se za co stydět. Teď jsme samozřejmě zklamaní, ale musíme si přiznat, že sezona byla celkově úspěšná,“ zhodnotil skončený ročník kapitán Maša.

Autor: Jiří Ševčík

31.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 3

Ilustrační fotografie.

První auto značky Tesla si mohou půjčit brněnští řidiči. Koupila ho carsharingová firma Emuj, která se zaměřuje na elektromobily. Z nuly na sto kilometrů v hodině auto zrychluje za tři sekundy.
39

Superelektromobil v Brně. Zájemce o zážitkovou jízdu zatlačí do sedadla Tesla X

Rakovinu léčí na Žlutém kopci v novém. Přestavba stála téměř čtyřicet milionů

Brno – Zbrusu nových prostor se dočkali pacienti Masarykova onkologického ústavu v Brně. Ústav před pár dny slavnostně otevřel zrekonstruovaný blok pro centrum prevence a gastroenterologické oddělení. Přestavbu dokončil loni v prosinci.

Spolykala jsem sedmdesát tablet, řekla strážníkům. Předávkování sedativy přežila

Brno - Boj o minuty při hledání předávkované ženy se v Brně odehrál v pátek večer. Pětadvacetiletou ženu, která spolykala prášky, hledali strážníci i záchranáři. Našli jí včas.

Sledujte ONLINE: Diskuze s hejtmanem Bohumilem Šimkem o směřování kraje

Brno – Jižní Morava je jedním z nejoblíbenějších cílů turistů a prý se tu dobře žije. Mikulov připomíná Středomoří, zdejší vinice Francii a Brna si všimli editoři několika prestižních zahraničních médií jako TOP destinace pro dovolenou. Jaké jsou možnosti jižní Moravy? Brzdí její ještě větší rozvoj nedokončená dopravní infrastruktura? Funguje zde dopravní systém? Kdy zmizí ze zásad územního rozvoje bílá místa na mapě? A pomáhá jižní Moravě pověst kraje moderních technologií? To jsou hlavní témata pondělní panelové diskuze s jihomoravským hejtmanem Bohumilem Šimkem, kterou budeme sledovat online na našem webu od poledne do druhé odpoledne.