Duel se stal jasnou záležitostí domácích už od úvodního hvizdu. Brňanky strádaly střelecky, na přelomu první a druhé čtvrtiny neskórovaly osm minut v řadě. Imos v nadstavbové skupině A1 ztratil naději na první místo, které si pojistil právě pražský celek. V pátek od šesti hodin večer hrají Brňanky doma proti Hradci Králové.

Vítězství v druhé nadstavbové skupině si ve středu připsal brněnský Valosun, který doma přehrál Slovanku 66:54. Královopolanky se po výhře vyšvihly do čela skupiny, v sobotu hrají s VŠ Praha. ⋌(mav, čtk)

nadstavba žbl

Skupina A1: USK Praha – IMOS Brno 84:49 (23:10, 41:19, 68:30). Nejvíc bodů: Brunsonová a Dubljevičová po 20 – Jurčenková 12, Hejdová 8.

Skupina A2: Valosun KP Brno – Slovanka MB 66:54 (22:16 34:23 55:38). Nejvíc bodů: Perostijská 17, Spragueová 14 – Tesaříková 18, Uhrová 10.