Imos prohrál první finále s USK Praha o 33 bodů

Praha, Brno - Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály úvodní finále ligy nad IMOSem Brno 99:66 a v sérii na tři vítězství se ujaly vedení 1:0. I v oslabené sestavě obhájkyně titulu zápasu od druhé čtvrtiny dominovaly, Brňankám nepomohl ani výborný výkon reprezentační pivotky Aleny Hanušové, autorky 23 bodů. Druhé utkání se hraje ve středu v Brně.

26.4.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Attila Racek

USK v lize prohrál naposledy v loňském finále právě s Brnem, v této sezoně však ovládl všechny čtyři vzájemné duely v soutěži i finále poháru. Ani v sobotu nedaly Pražanky soupeři šanci, přestože kvůli zranění postrádaly reprezentantky Ilonu Burgrovou a Evu Vítečkovou.

Brno sice začalo velmi dobře a vedlo 9:4, ale domácí hráčky zásluhou dvou trojek Kateřiny Elhotové a šňůrou 9:0 skóre otočily. Brno se nevzdalo a první čtvrtinu o bod vyhrálo právě díky Hanušové, která jako jediná dokázala v útoku být pro domácí obranu vážnou hrozbou.

"Alena zahrála v útoku velmi dobře, ale v obraně už to bylo slabší," řekl trenér Brna Jan Bobrovský. Navíc jen dvě podkošové hráčky na jejich sestavu je hrozně málo," dodal.

Postupně se Hanušová přestala prosazovat, zatímco na straně USK se k výtečně hrající Kie Vaughnové přidávaly Elhotová, Jelena Dubljevičová a další hráčky. Především na perimetru měl domácí tým převahu.

Od třetí čtvrtiny už bylo o vítězi jasno a otázkou byla jen výše skóre. V poslední vteřině dokonce Vaughnová byla blízko k tomu, aby překonala hranici sta bodů, což se v novodobé historii nepovedlo.

"Rozdíl ve skóre není podstatný, protože Brno poslední desetiminutovku nehrálo naplno. Neděláme z toho vůbec závěry. V Brně to bude těžší, protože soupeře požene publikum. Ale věřím, že zvládneme i druhý zápas," řekla trenérka USK Natália Hejková. "Výsledek neodpovídá průběhu, protože jsme to v závěru zbytečně pustili. Myslím si, že jsme nezahráli špatně, až na ten závěr," dodal Bobrovský.

Autor: ČTK

26.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Meteorologové v Brně vyhlásili smogovou situaci

Hokejový útočník Martin Havlát na tréninku Komety Brno.

Havlát proti Zlínu? Ještě ne, zní z hokejové Komety

Zbrojovka získala posilu do obrany, ze Slavie přichází Jablonský

Brno – Propustná defenziva dělala na podzim vedení fotbalistů Zbrojovky největší starosti. A v zimním přestupovém období pracuje klub na jejím posílení.

Dívky v Brně předvedly krásu i talent. Vybírat Miss lze teď i na sociální síti

Brno /FOTOGALERIE/ – Pobavení publika, promenáda v plavkách, rozhovor s porotou. To jsou tři již tradiční úkoly, které musí dívky splnit, aby postoupily do semifinále dalšího ročníku soutěže Česká miss. O korunku pro královnu krásy přišly ve čtvrtek do brněnského nákupního centra Olympia bojovat dívky z celé republiky.

Vlak srazil mladíka mezi Židenicemi a Královým Polem. Trať už je průjezdná

Brno – Tragické následky měla ve čtvrtek odpoledne srážka muže a vlaku v úseku mezi brněnskými Židenicemi a Královým Polem. „Indicent se stal přibližně v půl třetí odpoledne. Dopravu na trati jsme přerušili. Aktuálně předpokládáme, že to potrvá zhruba do půl páté večer, bližší podrobnosti ale bohužel zatím nemůžeme sdělit," sdělil za České dráhy Petr Šťáhlavský.