Jalčová vyzdvihla "šestého hráče" Šoproně

Brno – Nejdřív se zdálo, že rozvášněné bubeníky v rohu haly svým bezchybným výkonem záhy umlčí. Jenže pak to byl právě domácí kotel, kdo vyburcoval basketbaslistky Šoproně k obratu ve středečním euroligovém utkání s brněnským Imosem. „Diváci soupeři strašně pomohli. Představovali pro něj šestého hráče na hřišti," ocenila maďarské publikum brněnská rozehrávačka Ivana Jalčová.

7.11.2013

Brněnská rozehrávačka Ivana Jalčová.Foto: archiv IMOS Brno

V Šoproni podlehl Imos maďarskému mistrovi 67:73. „Cítíme frustraci. Zápas jsme měly velmi dobře rozehraný, ale vlastními chybami a zbrklostí jsme o něj přišly," mrzelo Jalčovou, která zaznamenala devět bodů a tři asistence.

Imos přitom do utkání vstoupil excelentně a po první desetiminutovce vedl nad Šoproní o třináct bodů. „Úvod nás překvapil, protože soupeř je doma velmi silný," zaskočil vývoj duelu Jalčovou.

Jenže už od druhé čtvrtiny začaly Brňanky ztrácet. Do poločasu se jejich náskok ztenčil o bod, třetí dějství prohrály o pět a závěrečné dokonce o třináct bodů. „Mrzí nás to. Místo abychom po první čtvrtině na Šoproň ještě víc duply, nechaly jsme ji vrátit se do utkání," ohlížela se.

Imos nedokázal zachytit zvýšené tempo, které soupeř nasadil ihned po nevydařené první čtvrtině. „Začaly hrát agresivněji v obraně a my jsme s tím měly problémy. Ztrácely jsme v útoku míče. Přestalo nám to tam padat, vyslaly jsme i nějaké nesmyslné střely," sypala si popel na hlavu slovenská reprezentantka.

Šoproň vysunula obranu až na polovinu soupeře, na což hostující hráčky nenašly recept. „Měly jsme problém se uvolnit a pomoct jedna druhé," vysvětlila.

Šanci vycítilo i bouřlivé publikum v MKB Areně. „Možná jsme tomu trochu podlehly," připustila Jalčová. Hluční příznivci způsobili i další problémy. „Ztížila se nám komunikace, která je na hřišti nutná. Ale stejně složité to bylo i pro soupeře," podotkla.

Šoproň definitivně smazala náskok Imosu dvě a půl minuty před koncem. V závěru rozhodly dva koše domácí opory Zsófie Fegyvernekyové. „Na konci soupeře táhla. Nabídli jsme jí dvě střely, měla šťastnou ruku. Porážka mrzí o to víc, že víme, že jsme na ně měly," smutnila Jalčová, jejíž tým nyní čeká v sobotu od pěti hodin odpoledne domácí ligový duel proti Karlovým Varům.

Autor: Martin Vymyslický

7.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Šafářová mění kouče. Místo Steckleyho ji povede Čermák, na zkoušku

Praha, Brno – Tenistka Lucie Šafářová ukončila po skoro třech a půl letech spolupráci s kanadským koučem Robem Steckleym. Loňská finalistka French Open je aktuálně s Františkem Čermákem, který do US Open vedl Petru Kvitovou.

Řidiči od úterý zaparkují v Panenské ulici. Brno otevřelo nový parkovací dům

Brno /FOTOGALERIE/ – Město a Brněnské komunikace v pondělí slavnostně otevřely nový parkovací dům. Své místo v něm najde 361 aut a deset motorek. V nejvyšším patře budovy zaparkují i auta na plyn. Jsou zde i místa pro elektromobily. Časem přibudou i nabíjecí stanice. Stavba parkovacího domu vyšla 243 milionů korun.

OBRAZEM: Houby jedlé pouze jednou: výstava ukázala i nejjedovatější muchomůrky

Brno – Nejjedovatější houba, na kterou můžou lidé v lesích narazit, je muchomůrka zelená. Je nebezpečná i na pouhý dotyk. Různé druhy hub si mohli návštěvníci prohlédnout v pondělí na výstavě hub v brněnských Vinohradech, kterou členové mykologického klubu pořádali již poosmé.