Kornfeil po pádu nedokončil motocyklovou GP Aragonie

Alcaňiz - Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil po pádu nedokončil Velkou cenu Aragonie, do níž startoval z nadějné desáté pozice. Po sérii pěti závodů, v nichž bodoval, přišel o šanci na další bodový příděl už v nájezdu do třetího kola. Ve třinácté Grand Prix sezony nedojel do cíle závodu Moto3 potřetí. Lukáš Pešek v královské MotoGP skončil devatenáctý, poslední mezi jezdci, kteří závod dokončili.

29.9.2013

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil.Foto: DENÍK/Attila Racek

Závod Moto3 vyhrál vítěz kvalifikace Španěl Álex Rins a v průběžném pořadí šampionátu se po pátém triumfu v sezoně posunul na druhé místo za krajana Luise Saloma. Ten byl dnes čtvrtý. O prvenství i průběžnou druhou pozici v MS Rins svedl úspěšný souboj v posledním kole s Maverickem Viňalesem, od něhož ho v cíli dělilo 426 setin sekundy.

Ani ne dva týdny po operaci kotníku startoval v Alcaňizu Němec Jonas Folger a navzdory silným bolestem si dojel pro body na sedmém místě. Kornfeil, který vyvázl z pádu bez zranění, v pořadí MS klesl o dvě příčky na dvanácté místo.

V královské kubatuře MotoGP pošesté v sezoně zvítězil lídr šampionátu Marc Márquez ze Španělska. Udělal tak další krok k tomu, aby se stal po 35 letech prvním nováčkem v nejsilnější třídě, který získá titul mistra světa. V roce 1978 to dokázal Američan Kenny Roberts.

V Alcaňizu vyhrál dvacetiletý Márquez před krajanem a úřadujícím šampionem Jorgem Lorenzem, jenž v celkové klasifikaci ztrácí čtyři závody před koncem 39 bodů. Třetí Španěl v pořadí a obhájce loňského prvenství Dani Pedrosa už zaostává o 59 bodů, protože po pádu tentokrát vyšel bodově naprázdno.

Třetí skončil Ital Valentino Rossi, který v aragonské GP narušil absolutní nadvládu španělských jezdců. Předtím v Moto2 byli rovněž všichni medailisté ze Španělska, přičemž pořadí v cíli Nicolas Terol, Esteve Rabat, Pol Espargaró stejně jako v Moto3 přesně kopírovalo výsledky sobotní kvalifikace. Terol vyhrál podruhé v sezoně a celkově je osmý. V čele se udržel díky čtvrtému místu Brit Scott Redding o 20 bodů před Espargarem.

Autor: ČTK

29.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Sebevrah skočil z mostu na D1. Náraz přežil, je ale těžce zraněný

Společnost Thermona v Rapoticích vyrábí plynové a elektrické kotle.

Naše práce lidi hřeje, zní z výrobny kotlů. Ročně jich zhotoví 15 tisíc

Šnečí tempo budování dálnic? Hlavně kvůli zpožděnému územnímu plánu, tvrdí

Jižní Morava – Hlavní příčinou současných průtahů při přípravě stavby nových dálnic a silnic první třídy v Jihomoravském kraji je zrušení schválených zásad územního rozvoje před téměř pěti lety. Shodují se na tom zástupci Ředitelství silnic a dálnic i poslanec a místopředseda sněmovního podvýboru pro dopravu Jaroslav Klaška.

Konec červených v noci na semaforech? Rozhodne analýza. Jedou kvůli bezpečnosti

Brno /ANKETA/ - Část řidičů i brněnských politiků chce prověřit celonoční provoz křižovatek řízených semafory. V Brně jich je čtyřiadvacet a zpomalují provoz. Semafory se nevypínají kvůli bezpečnosti.

Historické bitvy: možná beze zbraní. Kvůli nové směrnici Evropské unie

Jižní Morava - Místo divácky atraktivních rekonstrukcí slavných bitev pouze hudba z reproduktorů a pokládání květin na hromadný hrob. Takový scénář podle mnohých nadšenců vojenské historie hrozí tradičním živým připomínkám historických událostí. Může za to nová směrnice Evropské unie, která zakazuje používat některé typy historických zbraní.