Kvalifikaci na třetí Grand Prix sezony ovlivnilo počasí. Nejlepší časy zaznamenali jezdci na suché trati, pak ale začalo pršet a po dešti se už výsledky prakticky nezměnily. Pro první pole position v kariéře si tak překvapivě dojel Němec Philipp Öttl, na nějž Kornfeil ztratil 670 tisícin sekundy.

Hanika zaostal téměř tři sekundy. Po pádu odešel po svých, ale držel se za ruku.

V nejsilnější kategorii MotoGP získal pole position čtvrtý rok po sobě Španěl Marc Márquez, jenž také v předchozích třech letech v Austinu vyhrál i závod. V první řadě jezdce Hondy doplní stájoví kolegové z Yamahy Jorge Lorenzo ze Španělska a Ital Valentino Rossi.

Kvalifikace na Velkou cenu Ameriky závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Öttl (Něm./KTM) 2:18,398, 2. Navarro (Šp./Honda) -0,587, 3. Bastianini (It./Honda) -0,598, 4. Kornfeil (ČR/Honda) -0,670, …19. Hanika (ČR/Mahindra) -2,981.
Moto2: 1. Rins (Šp./Kalex) 2:08,850, 2. Zarco (Fr./Kalex) -0,216, 3. Lowes (Brit./Kalex) -0,250.
MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 2:03,188, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,069, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,456.