Hráč brněnských Jehnic Koukal zdolal Rusa Vladimira Ivanova 21:19, 21:16 a střetne se s šestým nasazeným Wang Čeng-mingem. Gavnholtová v dramatické třísetové bitvě porazila Američanku Jamie Subandhiovou 22:20, 21:23 a 21:16 a ve druhém kole zkusí překvapit olympijskou vítězku z Londýna a světovou jedničku Li Süe-žuej.

Jediná česká zástupkyně na šampionátu ve dvouhře žen Gavnholtová předvedla v prvním setu duelu se Subandhiovou velký obrat. Prohrávala už 8:18 a za stavu 17:20 odvrátila tři setboly. Ve druhé sadě Gavnholtová nevyužila jeden mečbol a zápas rozhodla až po hodině a minutě v rozhodujícím třetím setu.

Koukal (74. hráč světa) v utkání s Ivanovem (42.) získal v každém setu brzy náskok, který už udržel a stejně jako loni postoupil do druhého kola.

V soutěži mužů je ještě Jan Fröhlich, kterého čeká v prvním kole v úterý belgický hráč Yuhan Tan.