Kozlíková dojela v omniu znovu devátá

Kodaň /EXKLUZIVNĚ Z KODANĚ/ – Vyškovská dráhová cyklistka obsadila na mistrovství světa v dánské Kodani opět devátou příčku.

27.3.2010

Lada KozlíkováFoto: Archiv Vyškovského Deníku

Stejně jako loni dopadla na světovém šampionátu v dráhové cyklistice Lada Kozlíková. V Kodani obsadila devátou příčku v omniu, které sdružuje pět různých disciplín.

„Jsme trošičku za očekáváním, protože jsme chtěli být do šestky. Na druhou stranu je výsledek stejný jako loni, jenže závod byl nesrovnatelně těžší a lépe obsazený, v čemž vidím posun. Za propadák to nepovažuji, světová špička je totiž vyrovnána a v našich podmínkách bez velodromu je strašně těžké konkurovat,“ hodnotil její osobní trenér Břetislav Usnul.

V závodě na dvě stě metrů s letmým startem skončila osmá s časem 12,036 sekundy, k tomu přidala až jedenácté místo ve scratchi. „Ten mě štve nejvíc, protože nebyl o výkonnosti. Nechala jsem se hloupě zavřít a v závěru už nebyla schopná dojet. Udělala jsem hodně školáckou chybu, které mě stála osmé místo. S tím bych byla spokojenější,“ vykládala vyškovská závodnice.

Stíhačku na dva kilometry zvládla Kozlíková v pátém nejrychlejším čase (2:24,186 minuty). V bodovacím závodě na deset kilometrů ovšem po prvním úspěšném spurtu ztrácela a skončila až dvanáctá. Pátá příčka na půl kilometru s pevným startem (36,248 sekundy) přinesl konečné deváté místo.

„Časové disciplíny jsou jistota a obrovský předpoklad do budoucna, v hromadném startu se nám v posledních letech nedaří, musíme zapracovat. Z pohledu olympiády má Lada perspektivu a naději,“ přemítal Usnul o budoucnosti mistryně světa z roku 2002.

27.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vive la France! Bitvu tří císařů opět ovládli Napoleonovi vojáci

Tvarožná /REPORTÁŽ/ – Po 211 letech se historie na Slavkovském bojišti v sobotu odpoledne zopakovala. Přibližně tisícovka vojáků oděných do dobových uniforem před zraky několika tisíců lidí svedla boj připomínající Napoleonovo vítězství v bitvě tří císařů z roku 1805.

Bída na závěr chabého podzimu. Zbrojovka remizovala s Karvinou

Brno /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Zbrojovky v posledním podzimním utkání nejvyšší soutěže remizovali na domácím trávníku s Karvinou 1:1. Skórovali Jan Šisler a v nastavení Lukáš Vraštil.

EXKLUZIVNĚ

Kempný si zvyká na dril v NHL: I na rozbruslení před zápasem se jedou bomby

Chicago, Brno /ROZHOVOR/ - Nasedl na vysněný kolotoč nejprestižnější hokejové soutěže světa, z kterého ani na chvíli nesmí vyskočit. Bývalý obránce brněnské Komety Michal Kempný vstřebává první zápasové dávky v NHL. Zatím odehrál dvacet utkání a už si vyzkoušel i dril tří zápasů v pěti dnech.