KP dopustilo zbytečné drama

Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnské volejbalistky se ujaly ve čtvrtfinálové sérii extraligového play off vedení 1:0. Po páteční výhře 3:1 nad Mittalem Ostrava ale brněnský trenér Ondřej Marek optimismem nehýřil.

2.4.2010

Brněnské volejbalistky porazily hráčky Mittalu Ostrava 3:1.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

KP Brno si za jednoznačného stavu 2:0 na sety zkomplikovalo třetí a čtvrtou sadu a málem muselo utkání zachraňovat až v tie brejku. „V úvodu utkání nám vycházelo všechno. Ve čtvrtém setu jsme hloupě polevili. Holky se přestaly koncentrovat a soupeř toho využil,“ kroutil hlavou brněnský trenér Ondřej Marek.

Brňanky v prvních dvou sadách vletěly na ostravského soupeře jako velká voda. Úvodní set trval dokonce jen patnáct minut a Mittal uhrál pouhých jedenáct bodů. Druhé dějství vypadalo podobně. Brno tak mohlo pohodlně hlídat náskok 2:0. „Máme několik nemocných hráček a nahrávačka má horečky. Musel jsem v sestavě improvizovat a mladé holky nestíhaly. Zkusíme se o vítězství porvat příště,“ říkal hostující kouč Leopold Tůma.

Po čtyřiceti minutách hry ale následoval velký brněnský výpadek. Ostravě se naopak začalo dařit v poli a na bloku. Zaskočené Královopolanky ztratily třetí set 20:25. „Nemůžeme si takový kolaps dovolit. Hlavně v domácích utkáních. Pevně věřím, že sobotní zápas bude klidnější a do Ostravy pojedeme s vedením 2:0,“ doufal Marek.

Druhý čtvrtfinálový duel je na programu v hale ve Vodově ulici už v sobotu od šesti hodin večer.

Autor: Marek Těšík

2.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Českým vojákům poslala sušenky i polévky

Brno - Dominika Borková před pár týdny zašla na poštu a poslala balík. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby zásilka nemířila na leteckou základnu Bagrám v Afghánistánu. „Rozhodla jsem se podpořit české vojáky na zahraniční misi a zároveň jim připomenout, že na ně doma myslíme," vysvětluje mladá žena svoji motivaci.

Richard Müller v Brně: nová deska i šansony

Brno – V září vydal nové album a ještě za čerstva s ním vyrazil na koncertní šňůru po českých a moravských městech. V úterý večer se slovenský zpěvák Richard Müller vrací na prkna brněnského Janáčkova divadla, aby zde završil své tříměsíční „To nejlepší" turné.

OBRAZEM: Lucie Bílá a její hosté vystoupili v Brně

Brno – Na poklidnou vánoční atmosféru se mohli lidé naladit v pondělí večer v brněnské hale Vodova. Se svým slavnostním vánočním koncertem tam vystoupila Lucie Bílá. Zpěvačku doprovázela kapela Petra Maláska a nechyběli ani hosté.