Brňanky se v úterý rozloučily po porážce 0:3 s Beziers s pohárovou Evropu, za další čtyři dny ale předvedly velmi dobrý výkon proti druhému celku aktuální tabulky. „Jsme rádi, že jsme si nadělili tak krásný vánoční dárek. V tomto zápase jsme zvládli všechny důležité aspekty hry," liboval si americký kouč brněnského celku Christopher Gonzalez.

Duel s Olympem se po prvním vítězném setu ze strany Brňanek lámal ve druhé sadě, která se protáhla až do stavu 27:25, opět však pro domácí družstvo.

Třetí část hry sice získal Olymp, nicméně ve čtvrté už opět kralovaly domácí volejbalistky. „Dělali velké množství chyb, především v prvním a čtvrtém setu, proto skončily tak výrazným rozdílem. Domácím blahopřeju k vítězství," vzkázal trenér poraženého týmu Stanislav Mitáč.

Překvapivou výhru z prvního letošního vzájemného duelu nezopakovaly hráčky SG Brno, které s Frýdkem-Místkem prohrály 0:3 a jsou poslední.

Po zimní přestávce nastoupí Královo Pole 10. ledna právě ve Frýdku-Místku, SG hostí na domácí palubovce Prostějov.