Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnské volejbalistky smetly Sliedrecht ipodruhé. Teď je čeká Istanbul

14.1.2010
9 fotografií
Brněnské volejbalistky smetly Sliedrecht i podruhé.

Brněnské volejbalistky smetly Sliedrecht i podruhé.Foto: DENÍK/Tomáš Škoda

Brněnské volejbalistky zvládly odvetu 3. kola Vyzývacího poháru proti nizozemskému Sliedrechtu a postupují do další fáze této evropské soutěže. Ve čtvrtek večer KP Brno porazilo na domácí palubovce Nizozemky jednoznačně 3:0.

Brněnskému týmu stačilo ve druhém utkání uhrát jediný set. Minulý týden totiž Královopolanky přivezly ze Sliedrechtu jasné vítězství 3:0. I přes tuto výhodu nechtěl Markův tým čekat na překvapení a už v první sadě kontroloval hru. „Bylo by nebezpečné soupeře podcenit, takže jsme chtěli holky motivovat. To se povedlo a hned začátek byl excelentní,“ těšil brněnského trenéra Ondřeje Marka nástup do utkání, kdy se jeho svěřenkyně ujaly vedení 5:0. Po výsledku prvního setu 25:17 byl postup Brna jasný. „Měli jsme ze Sliedrechtu obavy. Jsou v nizozemské extralize třetí, takže jsem čekal vyrovnané utkání, ale přehrály jsme je ve všech směrech,“ doplnil Marek.

Do druhého setu mohl domácí kouč prostřídat sestavu. Nizozemský soupeř dlouho držel náskok a Brno muselo dotahovat. Koncovka sady ale zastihla ve větší pohodě domácí družstvo, které za stavu 24:20 proměnilo hned první mečbol. „Jsem rád, že holky, co nedostávají pravidelně příležitost, druhý set zvládly a týmu hodně pomohly,“ chválil svoje svěřenkyně Marek.

Hráčky ze země větrným mlýnů, tulipánů a mistrů světa v rychlobruslení neskládaly zbraně a v každé výměně poctivě bojovaly o každý míč. „Holanďanky byly hodně přemotivované. Bylo to vidět i na útoku, kdy zbytečnou razancí hodně kazily,“ všimlo si brněnské libero Julie Jášová. Domácí celek ale trpělivě kráčel za ziskem třetí sady. Vyrovnaný průběh posledního dějství zlomil servis Pavly Rozkydálkové, když po nedorozumění na příjmu Nizozemky ztratily lacino dva body. Získané vedení Brno už nepustilo a po hodině a pěti minutách hry zvítězilo 25:20. „Je to pro nás historický úspěch a velká zkušenost,“ zářila Jášová.

V osmifinále Brno koncem ledna narazí na Galatasaray Istanbul, který vyřadil švýcarský Curych. Příští evropský soupeř Brna má v sestavě srbské nebo turecké reprezentantky. „Istanbul je hodně kvalitní soupeř. Navíc nás čeká hodně bouřlivé prostředí,“ dodala Jášová.

Autor: Marek Těšík