„Soupeř využil toho, že jsme nebyli dobří v útoku a zaslouženě vyhrál," připustil po nedělním utkání brněnský trenér Andrej Titkov.

Jeho svěřenci ve čtvrtém utkání čelili nejen soupeři toužícímu po vyrovnání série, ale i podstatně vyšší návštěvě. Lovosice hnala za vítězstvím skoro tisícovka fanoušků, kteří přišli oproti sobotnímu duelu v téměř dvojnásobném počtu. Královo Pole vedlo pouze v prvních deseti minutách do stavu 4:3, poté strhli vedení na svoji stranu domácí a udrželi je až do konce utkání. „Měli jsme stejný problém jako v sobotu: naprostou střeleckou impotenci. Z toho poté pramenila nervozita a hodně nepřesností v útočné fázi hry," hledal Titkov příčiny vyrovnání série.

Lovosice si místy vypracovaly náskok až osmi branek, který v závěru už pouze korigovali brněnští Lukáš Koubek s Janem Hubáčkem. „Jsme samozřejmě spokojení, srovnali jsme stav série. Podstatně se zlepšila hra v obranné fázi, navíc velice dobře zachytal brankář Adamík. Měli jsme výborné zakončení z pozice spoje, to byl dle mého velký faktor, který o naší výhře rozhodl. Šedesát minut jsme byli koncentrovaní, hlídali protiútoky Brna a povedlo se," liboval si kouč vítězů Vladimír Šuma.

K rozhodujícímu pátému střetnutí nastoupí Brňané ve středu od šesti hodin večer na domácí palubovce haly ve Vodově ulici.

Vítěz duelu se ve finálové sérii střetne s Plzní, která ve třech utkáních přehrála Karvinou. Poslední krok učinili Západočeši v sobotu, když třetí zápas nad Baníkem ovládli 32:24. Extraligové finále odstartuje 9. května.

3. semifinále:

Lovosice – KP Brno 27:24 (16:14)

Nejlepší střelci: Hes 10/4, Chroustovský 4, Klimt 3, Motl 3 – Mičola 5, Aspiridis 4/3, Koubek 4, Hanták 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 570. Stav série: 1:2.

4. semifinále:

Lovosice – KP Brno 26:20 (14:10)

Nejlepší střelci: Klimt 8, Motl 4, Landa a Chroustovský po 3 – Koubek 6, Aspiridis 5/3, Hanták 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 950. Stav série: 2:2.