Téměř pět set diváků tleská vestoje. Stará hala vstřebává opojnou atmosféru, která byla několik let jen zbožným přáním. Házenkářská extraliga je zpátky v Brně a se vší parádou.

Hráči Králova Pole zvládli obnovenou premiéru po tříleté odmlce na jedničku a v infarktovém závěru sahali po senzaci. Obhájci titulu Karviné podlehli těsně 30:31. „Gratuluji soupeři za pěkný a bojovný výkon. Jsem rád, že do nejvyšší soutěže přichází nepříjemné a vyspělé mužstvo s atraktivním pojetím házené. Loňský nováček byl pouze do počtu, Brno se o ligovou příslušnost bát nemusí,“ vysekl poklonu karvinský trenér Jozef Hanták.

Nebýt dvou hluchých pasáží obou poločasů, kdy Karviná odskočila vždy na rozdíl šesti branek, mohlo se v úvodu sezony zrodit velké překvapení. „Uhráli jsme vynikající výsledek. Měl jsem obavu, jak utkání zvládneme, ale popasovali jsme se s ním velmi dobře. I když se soupeř vzdaloval, vydrželi jsme do poslední minutky a celý tým si zaslouží uznání za bojovný výkon, který je příslibem do dalších a důležitějších duelů, těšilo trenéra KP Brno Zdeňka Missbacha.

Ukonejšená Karviná nezvládla závěr duelu, od 57. minuty takřka neohrozila brněnskou branku a pětigólový náskok se ztenčil až na konečných 30:31. Přímou červenou kartu navíc viděli hostující Hanisch se Sliwkou. „Tak zkušení borci, kteří byli na palubovce, měli závěr pohlídat. Absolutně nesplnili taktické pokyny a budeme spolu o tom ještě mluvit,“ zlobil se Hanták.

Velmi dobrý výkon podal při své premiéře v nejvyšší soutěži brněnský gólman Ondřej Zapletal, který ještě loni chytal druhou ligu. „Start hned proti Karviné není jednoduchý a bál jsem se, aby se nepoložil. Jenže úvodní zásah ho nabudil a předvedl dobrý výkon, mile nás překvapil,“ chválil Missbach.

Spokojenost dávali dlouho po posledním hvizdu najevo diváci, kterých do haly zavítalo téměř pět stovek. „Oceňuji atmosféru, jakou vytvořili a věřím, že tak budeme pokračovat i nadále. Přál jsem si, aby zápas neskončil fraškou s patnáctibodovým rozdílem, ale o gól… Jsem na kluky pyšný. Přesto se s Karvinou rovnat nemůžeme, zajímají nás další utkání, z nichž potřebujeme body,“ ví prezident klubu Josef Cikán.

KP Brno – Karviná 30:31
Nejlepší střelci Brna: Hastík 5, Hubáček 5/2, Mičola 3, Křibík 3, Paták 3.
Nejlepší střelci Karviné: Mrózek 10/6, Hanták 6, Sliwka 4.
Poločas: 13:15. Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/6. Vyloučení: 4 – 10 (přímá ČK Hanish, Sliwka). Rozhodčí: Nesvadba, Simu.
Diváci: 459

Snad to nebyl výkřik do tmy, doufá Hubáček

ROZHOVOR – V prvním poločase skoro nebyl vidět, po přestávce potvrzoval své kvality. Jedenadvacetiletá brněnská spojka Jan Hubáček pěti brankami a dvěma bezpečně proměněnými sedmimetrovými hody přispěl k vyrovnanému souboji s mistrovskou Karvinou v úvodní bitvě házenkářské extraligy.

Po těsné porážce 30:31 se nejspíš s Brnem musí v extralize počítat.
No doufám, že to nebyl jen takový výkřik do tmy a celou sezonu odehrajeme s plným nasazením jako s Karvinou.

Vyhecovat se proti mistrovi není nic složitého, že?
Přišlo hodně diváků, navíc první zápas, proto jsme to měli jednodušší. Vyhecovat se takhle můžeme na kohokoliv.

Co nakonec rozhodlo o porážce?
Úseky utkání, kdy jsme odpadli a hosté odskočili na šest branek, což jsme strašně těžce dotahovali. Kdybychom je nenechali utéct, mohli jsme dopadnout klidně i líp.

Mrzí vás neproměněné šance v závěru, zatímco Karviné spadlo do branky skoro vše?
Mrzí hodně, ale vzhledem k průběhu utkání můžeme být s výsledkem spokojení.

Na čem tedy potřebujete zapracovat do dalších bojů?
Trochu na součinnosti v útoku, protože jsme se občas trápili, když nám odpíchli střední spojku. Nevěděli jsme co hrát a zkoušeli jeden na jednoho. Takže souhra dvojic, trojic a zamotat obranu.

Těšíte se teď víc na další utkání?
Určitě si víc věříme, ale příští zápas jedeme do Lovosic, což bude ještě těžší. Tam se strašně těžko vyhrává.