71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Matějovský se v Brně popere o vstupenku do ráje

Michal Matějovský pojede o víkendu na Masarykově okruhu pouze v Seat Leon Eurocupu.

Michal Matějovský pojede o víkendu na Masarykově okruhu pouze v Seat Leon Eurocupu. Autor: Deník/Lubomír Stehlík

18.6.2009 16:26

Brno - Když loni usedal Michal Matějovský do vozu, zářil štěstím jako kluk. Splnil si závodnickýsen.

„Ohromující zážitek. Byl jsem nadšený z auta i celého týmu,“ vzpomíná na brněnský závod mistrovství světa cestovních vozů Michal Matějovský.

Přestože při letošním závodě své starty v prestižním šampionátu nerozšíří, rozhodně nepřijíždí se sklopenou hlavou. Na Masarykově okruhu odstartuje jako jeden z lídrů doprovodného šampionátu Seat Leon Eurocup.

Ze zápolení španělských vozů už je jen krok mezi jezdce cestovních vozů. „Stačí se stát absolutním vítězem závodního víkendu,“ vysvětluje Matějovský podmínku, která katapultuje závodníky o stupeň výš.

Nechybělo mnoho a královehradecký rodák mohl o víkendu nastoupit v obou šampionátech. V úvodním podniku Seat Leon Eurocupu ve Valencii totiž skončil na prvním místě spolu s dalšími dvěma jezdci. „Měli jsme stejně bodů, takže o absolutním vítězi rozhodoval měřák,“ vysvětluje Matějovský.

Právě v sobotní kvalifikaci se ale český jezdec umístil nejhůře z celého víkendu. Šesté místo na startovním roštu třiadvacetiletému jezdci na vstupenku do ráje nestačilo.

„Mrzí mě to. Hodně jsem si věřil. Tamní trať totiž dobře znám,“ lituje nepovedené sobotní kvalifikace, ve které mu lepší výsledek zmařilo také vyvěšení žlutých vlajek.

O možnost ukázat se na startu příštího závodu WTCC v Portu bude Matějovský bojovat i o tomto víkendu. Brněnský okruh je totiž pro českého závodníka prakticky domácí tratí.

„Určitě to pro mě bude výhoda. Ze všech jezdců to tady znám nejlépe,“ myslí si. „Když zaprší, vím kde jsou kaluže,“ vidí skvělou možnost stát se absolutním vítězem závodního víkendu.

„Sezona ještě pořádně nezačala. Ještě uvidím, jak bude probíhat, ale vyhrát šampionát seatů by bylo super,“ říká Matějovský k ambicím v letošní eurocupové sezoně.

Pokud se mu přání splní, dveře do šampionátu WTCC bude mít minimálně pootevřené. „Závodit v cestovních vozech? To je velké přání,“ říká královehradecký automobilový závodník.

Autor: Tomáš Valaškovčák

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›

Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám

Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám

Otec, který upadal do hlubokých depresí, protože nemohl 18 měsíců sehnat práci, vyhodil svého čtyřletého… celý článek ›

Opora hokejové  reprezentace Petr Nedvěd: Milovník krásných žen a aut

Opora hokejové reprezentace Petr Nedvěd: Milovník krásných žen a aut

Fešák s tučným kontem a překrásným bourákem Ferrari 458 Italia v garáži. Může se někdo divit, že český… celý článek ›

Reprezentace má starosti: Zranění a bakterie v polském hotelu

Reprezentace má starosti: Zranění a bakterie v polském hotelu

PŘÍMO Z BAD WALTERSDORFU | VIDEO | Druhý celý den soustředění a fotbalová reprezentace už počítá zraněné… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz