Největší drama nabídl závod třídy Supersport, k jehož horkým favoritům patřili kuřimský Ondřej Ježek a Brňan Igor Kaláb. Roli jim usnadnila nečekaná absence Angličana Gina Rey. „Po problémech při závodě v Monze tady odkroužil v pátek a v sobotu sedmapadesát kol. S nastavením stroje byl spokojený, takže odjel domů odpočívat,“ uvedl manažer Step Racing Joska Kubíček.

Po nevydařeném startu se k vedoucím pozicím dotáhl Ježek. V závěrečných třech kolech pak převzal dokonce iniciativu, ale setřást tvrdě dotírajícího Contiho se mu nepodařilo. Svoje těsné vítězství urval až na cílové čáře. „Na startu jsem pozdě pustil spojku a musel jsem dohánět. Kaláb byl velmi dobrý na brzdách, a když jsem ho konečně předjel, chytil se mě Conti. V závěru mě docela překvapilo, jak těsně je na mne nalepený,“ popisoval Ježek nesnadný závod.

„Měl lepší maximální rychlost,“ vysvětlil důvod propadu třetí Kaláb. „Handicap jsem mohl dohánět jedině při dobržďování, ale ke konci mi soupeři stejně ujeli,“ pokrčil rameny lídr celkového pořadí mistrovství republiky.

Na menší výkon motorky doplácel i další brněnský jezdec Michal Šembera. Na startu třídy Superstock 600 se mu jeho honda dvakrát postavila „na zadní“, nicméně poté Šembera aktivně vstoupil do bitvy početné skupiny. V sedmém kole se prodral z jedenáctého místa rovnou na šesté a pod šachovnicovou vlajkou nakonec projel osmý. „Soupeře jsem předjížděl venkem v zatáčkách, na rovinkách mi to vraceli zpátky. Už jsem z toho byl úplně na hlavu,“ popisoval svou bezmoc dvacetiletý Brňan.

Stopětadvacítky vyhrál kandidát divoké karty pro srpnovou Velkou cenu Ladislav Chmelík o více než pět vteřin před brněnskou nastávající superstar Karlem Hanikou. „Na startu jsem byl nervózní, protože to byla moje vůbec první pole position ve třídě. Ve druhém kole jsem šel do čela a snažil se rychle všem ujet. Tato taktika mi vycházela až do cíle,“ liboval si vítězný Chmelík, jehož letošní prioritou jsou závody německého šampionátu.

Zato teprve patnáctiletý Hanika byl zklamaný. „Start jsem měl skvělý, potom jsme se chvíli s Chmelíkem přetahovali. Problém byl v tom, že když mě předjel, šel přede mne i Trautmann, což mě dost zdrželo. Možná bych se Chmelíka udržel, ale v zatáčkách mi odskakovalo přední kolo,“ vysvětloval Hanika. Stříbrná příčka přesto upevnila talentovanému teenagerovi vedoucí pozici v mistrovství republiky i šampionátu Alpe Adria. Navíc porazil několik jezdců z juniorky MotoGP Red Bull Rookies Cupu.

Při absenci Michala Filly, ve stejném termínu bojujícího o body vytrvalostního mistrovství světa, triumfoval ve třídách Superstock 1000 a Superbike ostřílený Rakušan Andy Meklau.

JIHOMORAVANÉ V MEMORIÁLU
- Třída 125 ccm GP – Alpe Adria: 2. Karel Hanika (FGR), 15. Pavel Roháč (Honda). MČR: 2. Karel Hanika (FGR), 6. Pavel Roháč (Honda).
- Třída Superstock 600 – Alpe Adria: 8. Michal Šembera (Honda). MČR: 4. Michal Šembera (Honda).
- Třída Supersport – Alpe Adria: 1. Ondřej Ježek (Honda), 3. Igor Kaláb (Triumph). MČR: 1. Ondřej Ježek (Honda), 2. Igor Kaláb (Triumph).