Minsk oslavuje první českou medailistku. Zlatou Machačovou

Minsk (Od zvláštního zpravodaje) – Dráhová cyklistika Jarmila Machačová z pražské Dukly vybojovala první českou medaili na mistrovství světa v Bělorusku. Vyhrála bodovačku.

23.2.2013

Jarmila Machačová se zlatou medailí z mistrovství světa v běloruském Minsku.Foto: Dukla Brno /Lenka Valová

Když dojela do cíle bodovacího závodu jednotlivkyň, netušila, co dokázala. „Jsem druhá?" ptala se česká dráhová cyklistka Jarmila Machačová. Dozvěděla se, že není. Sedmadvacetiletá reprezentantka si totiž na mistrovství světa v běloruském Minsku dojela pro zlatou medaili.

Bodovačku na sto kolo, tedy 25 kilometrů, ovládla s jednobodovým náskokem před Mexičankou Sofií Arreolaovou Navarrovou. Třetí skončila díky poslednímu sprintu Giorgia Bronziniová z Itálie. „Já tomu nemůžu uvěřit, to je splnění mého snu," křičela Machačová a rozplakala se.

Cyklistka pražské Dukly získala na mistrovství světa medaili po dvou letech, v nizozemském Apeldoornu vybojovala také v bodovačce stříbro.

Machačová získala okruh náskoku společně s Arreolaovou Navarrovou a Wan Yiu Wongovou z Hongkongu. Z této trojice posbírala nejvíc bodů, deset. Ovšem o zlatu rozhodoval až poslední sprint, který vyhrála Ruska Anastasiaya Chulkovová právě před Mexičankou, čímž Machačovou udržela na první příčce. Ta pak s českou vlajkou objela čestné kolo.

Z kvalifikace sprintu jednotlivců na 200 metrů s letmým startem se jako jediný z českých závodníků probojoval mezi nejlepší čtyřiadvacítku Pavel Kelemen. Zajel si osobní rekord 10,19 sekundy. V prvním jízdě o postup do osmifinále ovšem narazil na trojnásobného olympijského vítěze Jasona Kennyho.

Závodník brněnské Dukly mu sice odvážně vzdoroval, ale podlehl. „S kvalifikací jsem spokojený, chtěl jsem hlavně do top čtyřiadvacítky. Na Kennyho jsem si docela věřil, zkoušel jsem to na něj, ale nevyšlo to. I tak mám ze sprintu dobrý pocit a vynahradil jsem si nepovedený keirin," hlesla česká sprinterská naděje. Adam Ptáčník obsadil 34. místo a Robin Wagner 39. příčku.

Ondřej Rybín ve dvoudenním vícebojařském omniu nedokončil bodovačku ani scratch a obsadil až šestnáctou pozici.

23.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
Jozef Minár.

Dřív podnikavý člověk se vyhýbá společnosti, popsala znalkyně následky týrání

Zimní stadion za Lužánkami - z archivu
23 14

Návrat hokeje za Lužánky? Ve hvězdách. Původní zimní stadion vznikl před 70 lety

Ohromila porotu v Hollywoodu. Zpěvačka natočila klip na Brněnské přehradě

Brno /VIDEO/ - Hladinu Brněnské přehrady si jako kulisu ke svému zpěvu vybrala Kateřina Kolčavová. Na konci loňského roku zde natočila videoklip ke své první písničce Don't say no. „Natáčení bylo náročné, ale i tak si chci jednou zahrát ve filmu," říká sedmnáctiletá zpěvačka, která získala loni a předloni několik ocenění na Mistrovství světa v interpretačním umění v americkém Hollywoodu.

Zpronevěra 141 milionů: Placení faktur jsem nekontroloval, řekl exnáměstek Jonáš

Brno – Před krajským soudem ve čtvrtek opět stanul bývalý náměstek brněnského primátora Radomír Jonáš. Obžalovaný je společně s Janem Čermákem a Miroslavem Brožíkem ze zpronevěry za více než 141 milionů korun a porušení povinnosti při správě podniku Na Panence v roce 2010 a 2011. Obžalovaným, kteří tvrdí, že jsou nevinní, hrozí i deset let ve vězení.

Nová hala za Lužánkami? O aréně rozhodneme podle studie, povídá Zábranský

Brno - Zimní stadion, na kterém začínal s hokejem, slaví sedmdesáté výročí od svého otevření. Majitel a kouč Komety Libor Zábranský mluví o legendárním místě za Lužánkami, kam by rád svůj klub vrátil.