Mmcité sahalo po senzaci na hřišti lídra basketbalové ligy. Rozhodly trojky

Brno – Bojovali a předvedli výborný výkon. Brněnští basketbalisté dvě minuty před koncem zápasu vedli na palubovce lídra. Nakonec Děčínu podlehli 83:90.

10.1.2016

Mmcité unikl nástup děčínského favorita.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Rozhodla padesátiprocentní úspěšnost děčínských trojek. Domácí basketbalisté ještě dvě minuty před koncem prohrávali o dva body, zkušenou hrou však duel s Mmcité otočili. „Odehráli jsme dobrý zápas a rozhodly maličkosti. Na konci se vyfalouval Egwuonwu, který nás držel bodově i na útočném doskoku," zhodnotil brněnský trenér Tomáš Pětivlas.

Děčín s i v první čtvrtině vypracoval čtrnáctibodový náskok a vše naznačovalo, že potvrdí papírové předpoklady a s přehledem zvítězí. Brňané však bojovným výkonem drželi s lídrem třicet minut krok a v závěrečné čtvrtině se díky třinácti bodům v řadě dostali do vedení.

Děčín pak třemi rychlými koši dokráčel k jedenadvacátému vítězství v sezóně. „Někteří hráči mě zklamali výkonem i přístupem. Udělali jsme devatenáct ztrát, z nichž některé úplně zbytečné. Naštěstí umíme zabrat, když se nedaří. Hráči vezmou zodpovědnost na sebe a otočí výsledek," poznamenal děčínský trenér Pavel Budinský.

Nejlepším střelcem zápasu se stal brněnský Anthony Jones, který zaznamenal třiadvacet bodů. „Brno nepatří na poslední místo a s příchodem Michala Šotnara jsou ještě silnější. Málem jsme na náš špatný přístup doplatili," uzavřel Budinský.

Mmcité i po 24. kole v tabulce zůstává na poslední příčce se čtyřmi výhrami.

DAVID VONDRA

Autor: Redakce

10.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
AKTUALIZUJEME

Voda z prasklého potrubí zaplavila Veselou ulici u hotelu International

Brno /FOTOGALERIE/ – Voda vyvěrající ze silnice překvapila v úterý před půl šestou ráno kolemjdoucí ve Veselé ulici v Brně. U hotelu International si hlídka městské policie všimla havárie vodovodního potrubí. „Voda částečně podemlela silnici a kompletně ji zaplavila. Veselá ulice je od té doby zcela neprůjezdná," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Richard Müller v Brně: nová deska i šansony

Brno – V září vydal nové album a ještě za čerstva s ním vyrazil na koncertní šňůru po českých a moravských městech. V úterý večer se slovenský zpěvák Richard Müller vrací na prkna brněnského Janáčkova divadla, aby zde završil své tříměsíční „To nejlepší" turné.

OBRAZEM: Lucie Bílá a její hosté vystoupili v Brně

Brno – Na poklidnou vánoční atmosféru se mohli lidé naladit v pondělí večer v brněnské hale Vodova. Se svým slavnostním vánočním koncertem tam vystoupila Lucie Bílá. Zpěvačku doprovázela kapela Petra Maláska a nechyběli ani hosté.