Most zaskočil domácí Brno a dotáhl se na lídra Ligy malého fotbalu

Brno /FOTOGALERIE/ – Mělo jít o třeskutý souboj druhého a třetího týmu Ligy malého fotbalu. Jenže odpovídající výkon předvedl pouze hostující Most. V Brně od úvodních minut dominoval a odvezl si zasloužené vítězství 5:2.

15.11.2015

Mělo jít o třeskutý souboj druhého a třetího týmu Ligy malého fotbalu. Jenže odpovídající výkon předvedl pouze hostující Most. V Brně od úvodních minut dominoval a odvezl si zasloužené vítězství 5:2.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Poskočil na druhou příčku před Brno a se třinácti body se srovnal s vedoucí Prahou, která duel šestého kola dohrává v Pardubicích až v pondělí. „Jeli jsme do Brna s cílem udělat nějaké body a vítězství je super, i předvedená hra. Domácí jsme k ničemu nepustili a myslím, že jsme je i překvapili svým výkonem," pochvaloval si mostecký brankář Ondřej Bíro.

Zato Brňané si připsali třetí porážku v soutěži a hlavně první na domácím trávníku. „Čekali jsme, že uhrajeme lepší výsledek, ale v prvním poločase se nám to vůbec nepovedlo. Měli jsme špatný pohyb, hosté běhali víc než my, proto výsledek takhle dopadl," posteskl si brněnský hráč Stanislav Lerch.

Úvodní branka padla v šestnácté minutě, kdy Bíro přesně našel Davida Macka, který se nemýlil. Ještě do poločasu si Most vypracoval dvoubrankové vedení, kdy vyšachoval domácí obranu a přízemní ranou se prosadil Dominik Onuščák. „Hrajeme tak normálně, nejsme zalezlí a nečekáme, co s námi soupeř provede," poznamenal kapitán Bíro.

Hned dvě minuty po přestávce domácí celek snížil, když přímý kop Tomáše Prokeše vyrazil hostující gólman jen k úspěšně dorážejícímu Čeňku Cenkovi. Jenže ve 39. minutě ztratil míč uprostřed hřiště Martin Koplík a brejk pohodlně zakončil Jan Pyskatý. Ve 47. minutě pak další brněnskou ztrátu potrestal střelou z úhlu David Režný – 1:4. „Individuálních chyb jsme udělali hodně a nedokážu si to vysvětlit. Neplnili jsme, co jsme si řekli," litoval Lerch.

Dvě minuty před koncem sice střelu domácího Milana Klimeše doklepl do sítě Koplík, jenže vzápětí vrátil Mostu tříbrankové vedení opět Pyskatý. „Byli jsme přesvědčení, že to bude těžké utkání. Mysleli jsme, že domácí předvedou daleko lepší výkon, vlítnou na nás, přece jen tady mají dost reprezentantů. Nevím, zda jim vadilo mokré hřiště, ale my jsme s výkonem spokojení," usmíval se Bíro.

Brňané se nevypořádali s absencí tradičních tahounů Marka Grubera, Jaromíra Grima, Patrika Levčíka či Bohumíra Doubravského. „Nebudeme se vymlouvat, že někdo chyběl. Brno má dost hráčů na to, aby je nahradilo," dodal Lerch.

Brno - Most 2:5 (0:2)

Branky: 32. Cenek, 58. Koplík – 39. a 59. Pyskatý, 16. Macko. 28. Onuščák, 47. Režný

Rozhodčí: Moder – Šmarda

ŽK: Prokeš, Macko, Cenek – Batelka, Režný

15.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Bída na závěr chabého podzimu. Zbrojovka remizovala s Karvinou

Brno – Fotbalisté Zbrojovky v posledním podzimním utkání nejvyšší soutěže remizovali na domácím trávníku s Karvinou 1:1. Skórovali Jan Šisler a v nastavení Lukáš Vraštil.

EXKLUZIVNĚ

Kempný si zvyká na dril v NHL: I na rozbruslení před zápasem se jedou bomby

Chicago, Brno /ROZHOVOR/ - Nasedl na vysněný kolotoč nejprestižnější hokejové soutěže světa, z kterého ani na chvíli nesmí vyskočit. Bývalý obránce brněnské Komety Michal Kempný vstřebává první zápasové dávky v NHL. Zatím odehrál dvacet utkání a už si vyzkoušel i dril tří zápasů v pěti dnech.