Naději Imosu potopila ztráta kapitánky

Brno - Brněnské basketbalistky po čtvrteční porážce 73:80 s USK Praha po prodloužení končí sezonu na druhém místě.

2.5.2013 3

Brněnské basketbalistky po čtvrteční porážce 73:80 s USK Praha po prodloužení končí sezonu na druhém místě.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Měla být na hřišti, měla svůj tým táhnout za vyrovnáním série. Místo toho ale v rozhodující fázi utkání putovala za postranní čáru. Kvůli pěti faulům. Kapitánka brněnského Imosu Hana Horáková ve čtvrtek zklamaně přihlížela prohře svého týmu ve čtvrtém finále nejvyšší soutěže basketbalistek s USK Praha 73:80 po prodloužení, která přisoudila mistrovský titul soupeři. „Převládá zklamání z toho, co předvedli rozhodčí. Byla to od nich velká tragédie," zlobila se Horáková.

Ze hry ji poslal faul v poslední minutě normální hrací doby. „Bylo to zvláštní a necitlivé rozhodnutí. Jsem přesvědčený, že kdyby Hanka zůstala na hřišti, neprohráli jsme," mrzelo domácího kouče Jana Bobrovského.

Jeho svěřenky sice dovedly zápas do remízy, ale v nastaveném čase je několik nevynucených ztrát míče připravilo o naději na srovnání série. Definitivní třetí krok za titulem v něm naopak udělalo USK. „Soustředit se na poslední krok bylo těžké, ale vyhrát po tak vyrovnaném zápase je o to krásnější. Kdybychom vyhrály o dvacet bodů, jen se nudíme a čekáme na konec," radovala se trenérka čerstvého šampiona Natália Hejková.

Prodloužení se brněnskému celku nepovedlo, přispěla k němu i rostoucí únava některých hráček. „Přiznám se, že posledních pět minut už jsem byla vyřízená. Finálová série byla opravdu náročná. Když musela Hanka ze hřiště, bylo to špatné. Naskočila místo ní Verča (Vlková – pozn. red.), ale zodpovědnost na rozehrávce je obrovská," domnívala se Farhiya Abdiová.

Třetí domácí titul v řadě nakonec urvaly hráčky USK. „V Brně jsem získala dva euroligové tituly, tohle je třetí zlato, které si z města odvážím. Motivovaly nás i předzápasové zákulisní zvěsti," narážela Hejková na spekulace o předčasném odletu pivotky Rebekky Brunsonové zpět do USA.

Svůj poslední zápas v Brně odehrála i Abdiová, která míří do zámořské WNBA. „Je to smutné. Mrzí mě, že se loučím domácí porážkou," smutnila Švédka.

Dlouholetý domácí kouč i přes kritiku rozhodčích vyzdvihl kvalitu výkonů Imosu. „Holky v této sérii zahrály velmi dobře, bojovaly. Naše výkonnost v sezoně gradovala, semkli jsme se a ve finále jsme byli pro USK vyrovnaný soupeř," hodnotil Bobrovský.

imos brno 73 x usk praha 80 pp

Po čtvrtinách: 18:14, 31:28, 48:44, 64:64. Nejvíc bodů: Ohldeová 17, Abdiová a Pecková po 13, Jurčenková 11 – Brunsonová 25, Vaughnová 15, Zrůstová 10. Rozhodčí: Macela, Kučera, Vondráček. Trestné hody: 20/15 – 19/15. Fauly: 22:21. Trojky: 4:3. Diváci: 900. Konečný stav série: 1:3.

Autor: Martin Vymyslický

2.5.2013 VSTUP DO DISKUSE 3

Připomínka trhové tradice: Lidé se ptali po rybí polévce, říká prodejkyně

Brno – Současný název Dominikánského náměstí se poprvé objevil až ve druhé polovině devatenáctého století. V minulosti byli lidé zvyklí o něm mluvit spíše jako o Rybím trhu. Na dávnou tradici v letošním roce navázali organizátoři vánočních trhů. Ty se v letošním roce rozrostly i před budovu Nové radnice a lidé na nich podle dávné tradice opět dostanou ryby. Jen ne syrové, ale připravované na různé způsoby.

Obránce Vraštil: Jasně, že mám obavu, tabulku vidím

Brno /ROZHOVOR/ – Připsal si první branku v brněnském dresu v nejvyšší soutěži, která zmírnila domácí blamáž fotbalistů Zbrojovky. Zásluhou trefy Lukáše Vraštila v nastavení aspoň srovnali na 1:1 s Karvinou. „Potřebovali jsme tři body, chtěli jsme je za každou cenu, bohužel se to nepodařilo. Máme aspoň bod, ale je to málo. Jaro bude těžké, musíme to zvládnout," pravil dvaadvacetiletý obránce Vraštil.

Soud opět poslal souzeného Zadeha do vazby. Jeho obhájkyně podala stížnost

Brno – Podnikatel Sharam Abdullah Zadeh je od nedělního večera opět ve vazební věznici. Městský soud v Brně rozhodl o vazbě na návrh státního zastupitelství. Zadeh je obviněn z daňových úniků za více než dvě miliardy do vazby. Jeho obhájkyně na místě podala proti rozsudku stížnost. Z tiskové zprávy policie navíc vyplývá, že se Zadehem bylo obviněno ještě dalších pět lidí, ačkoliv mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej přímou souvislost nepotvrdil. Detektivové z centrály v neděli zasahovali na několika místech České republiky.