Nervozita přinesla českým volejbalistkám první porážku

Brno – Nervozita a síla soupeře se ukázaly jako hlavní příčiny první porážky českých juniorek na volejbalovém šampionátu v Brně. V sobotu Češky podlehly Dominikánské republice 0:3. „Jedná se o spolufavorita naší skupiny," potvrdil ambice středoamerické země kouč českého týmu Ondřej Marek.

23.6.2013

Domácí volejbalistky vstoupily do juniorského mistrovství světa v Brně vítězstvím 3:1 nad Portorikem.Foto: DENÍK/Attila Racek

Myšlenky jeho svěřenek na druhé vítězství ve skupině podkopal už první set, v němž za nepříznivého stavu 3:11 sáhl Marek pro oddechový čas. „První set raději vymažu z hlavy hned. Některé z nás byly ještě stále nervózní, a to už by se nám stávat nemělo," povídala na webu Českého volejbalového svazu kapitánka českého výběru Lucie Herbočková.

Úvodní sadu prohrály domácí hráčky o dvanáct bodů. Přestože v dalších dvou setech svůj výkon zlepšily, podlehly postupně 22:25 a 20:25. „Ve druhém i třetím setu jsme si vytvořily náskok, o který jsme se vlastními chybami připravily, a to mrzí ještě víc," zmínila Herbočková slibné odstupy tří bodů ve druhém dějství a dokonce pěti bodů ve třetím.

S bilancí jedné výhry a jedné porážky patří české reprezentaci v tabulce skupiny A čtvrté místo. V pondělí od půl šesté večer vyzvou české juniorky v Kajot Areně v tabulce třetí Peru.

Dominikánská republika – Česká republika 3:0 (25:13, 25:22, 25:20).

Sestava ČR: Kurková, Mlejnková, Trnková, Boušková, Melicharová, Herbočková, libero Uhlířová. Střídaly: Kalhousová, Najbrtová, Prokůpková

Jízdárna u rybníku Srpek? V rozporu se stavebním zákonem, tvrdí členové spolku

Kuřim – Záměr postavit v rekreační oblasti poblíž rybníka Srpek jezdecký klub vzbuzuje už více než rok nevoli některých Kuřimanů. Snahu zachovat v okolí rybníka rekreační prostředí teď obnovil ekologický spolek Nechceme uložiště Kraví hora a poslal na stavební úřad dokument s mnoha připomínkami.

Podzim? Nastává doba pivních speciálů. Sládci chystají novinky

Brno - Nejvíc piva se vypije v horkém létě, s podzimními měsíci a chladnějším počasím přichází propad. Sládci však chystají speciály.

Fotbalový stadion: na parkoviště nejsou peníze, termín otevření se posouvá

Brno - Soudní spory o pozemky, jejich výkup a vyvlastňování. Komplikace, které vedení města zná třeba ze stavby velkého městského okruhu. U stadionu za Lužánkami jim chce předejít odkoupením podzemních garáží v sousedství. Přesto podle primátora Petra Vokřála je původní termín otevření stadionu v roce 2020 spíše nepravděpodobný.