Novou trať v Pisárkách pokřtil výhrou olympijský šampion Kulhavý

Brno – Lepší křest nová trať nemohla mít. Závod Českého poháru horských kol v brněnských Pisárkách si podmanil olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý. Mezi ženami vyhrála také největší favoritka. O necelou půlminutu dojela do cíle na škvárovém stadionu první Karla Štěpánová. „Jsem velmi spokojený. Závodníci, veřejnost i mezinárodní rozhodčí hodnotili náš okruh pozitivně," prohlásil ředitel závodu Lubomír Vidlák.

12.7.2015 1

Trať v brněnských Pisárkách pokřtil závod Českého poháru horských kol. Podmanil si jej olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý.Foto: DENÍK/Attila Racek

V pátém díle poháru jezdila v mužském závodě od začátku v popředí skupinka čtyř jezdců. Jana Nesvadbu z ní posléze vyřadil defekt a Tomáš Paprstka postupně nestačil tempu Kulhavého a dalšího elitního bikera a olympionika Jana Škarnitzla. V posledním kole největší favorit a lídr průběžného pořadí nastoupil a s přehledem zvítězil. „Bylo to o prsa, ode mě takový unavený. Přetahovali jsme se na čele s Honzou Škarnitzlem, který tam měl několik silných míst. Já byl unavený z vysokohorského pobytu ve Švýcarsku a z pátečních deseti hodin v autě, ale ke konci jsem se docela rozjel," uvedl po sobotním startu Kulhavý.

Česká jednička bude příští víkend v Kutné Hoře usilovat o mistrovský titul i pohárové prvenství. „Nijak speciálně se připravovat nebudu. Trénink teď směřuju ke dvěma zámořským závodům Světového poháru, které jsou priorita. Ale Český pohár vedu a mistrák je mistrák, takže samozřejmě budu chtít vyhrát," vyznal se.

Muži: 1. Jaroslav Kulhavý 1:35:14, 2. Jan Škarnitzl +2 vt. 3. Tomáš Paprstka +2:02 min

Ženy: 1. Karla Štěpánová 1:28:26 2. Aleksandra Dawidowiczová (Pol.) +22 vt., 3. Barbora Průdková +1:01 min

V kategorii žen si Štěpánová zopakovala tři týdny staré vítězství z Bedřichova a po druhé výhře v sezoně je v čele poháru o patnáct bodů před Jitkou Škarnitzlovou. Ta dojela v Brně čtvrtá. „Před závodem jsem se necítila moc dobře a nečekala jsem, že můžu zopakovat prvenství z Bedřichova. Měla jsem i pád, ale pak jsem se rozjela," povídala na webu mtbs.cz třiadvacetiletá Štěpánová.

Trať v Pisárkách není příliš technická, za to se vyznačuje náročnými stoupáními. „Splnilo to účel. Okruh byl pěkný, jezdivý a docela těžký. Hodně se prášilo," okomentoval třicetiletý Kulhavý.

Pořadatelé v sobotu neřešili žádný vážnější problém, jen je mrzí menší divácká účast. „Nějací lidé dorazili, ale nebylo jich tolik. Propagace nebyla dostatečná, měli jsme víc starostí s přípravou tratě," vysvětlil Vidlák. „Ale u Českého poháru nechceme zůstat, míříme výš," nakousl neurčitě budoucnost pisáreckého okruhu.

Autor: Jan Pařík

12.7.2015 VSTUP DO DISKUSE 1

Kníničská Panna Marie? Řezbář ji vyřezal motorovou pilou

Brno /FOTOGALERIE/ – Zvuk motorové pily slyšeli v neděli dopoledne lidé z brněnských Kníniček. Před místní mateřskou školou totiž započal letošní advent v městské části. Jedním z největších lákadel programu byla řezbářská show, při níž řezbář vytvořil postavu Panny Marie.