Nymburk zapnul ve druhé půli a porazil Brno

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Basketbalisté Nymburka přivítali vdomácí ligové soutěži Mattoni NBL celek Brna. Hosté se na půdě domácích šestinásobných šampiónů statečně drželi celý poločas, ale poté totálně odpadli.

13.12.2009

Phil Ricci (vpravo) chce pomoct dobrým výkonem svému týmu k vítězství v BamberguFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

ČEZ Basketball Nymburk – Basketball Brno 83:45

V nymburském dresu zasáhlo do utkání pouze osm hráčů. Trojice Sokolovský, Hanavan a Nečas odpočívala a doléčovala šrámy před důležitým utkáním Eurocupu na půdě německého Bambergu.

Celý první poločas však odpočíval i celý zbytek nymburského týmu. Domácí působili velice laxně a Brno po dvaceti minutách drželo přijatelný sedmibodový odstup.

Druhou půli a celý zbytek utkání ovládli domácí borci. Hosté ve druhé polovině střetnutí zaznamenali pouhých 13 bodů a to na rozjetý Nymburk nemohlo stačit. Domácí basketbalisté přitvrdili v obraně a v útoku předvedli svým příznivcům několik oku lahodících akcí.

Muli Katzurin, trenér Nymburka: „Jsem velmi rád za dnešní vítězství. Velmi dobře jsme bránili a to nám zápas vyhrálo. Dnešní zápas byl speciální, Nymburk vyhrál po sté v řadě na své palubovce a to je významná událost. Jsem hrdý na to, že mohu já i celý tým být součástí tohoto okamžiku. Podobná série je něčím výjimečným.“

Marian Svoboda, trenér Brna: „Zápas bych rozdělil na dvě poloviny. Jak jsme v prvním poločase hráli dobře, tak jsme v druhém hráli špatně. I když Nymburk hrál dobře, měli jsme v druhé polovině podat lepší a koncentrovanější výkon. Zbytečně jsme ztráceli balóny, přestali jsme hrát co jsme chtěli a to byla voda na mlýn pro Nymburk.“

Body: Lewis 24, Ricci 22, Pumprla14, Lenzly 9, Křemen 5, Slezák 5, Benda 4 – Sedmák 12, Reinberger 10, Meno 7, Gajdošík 6, Vrubl 4, Černošek 2, Holanda 2, Šustek 2. Trojky: 4:3. Střelba 2b.: 45/26:45/16. TH: 27/19:10/4. Doskoky: 37:28 Fauly: 16:21. Rozhodčí: Macela, Znamínko, Kučera. Diváci: 250. Nejlepší hráč: Lewis. Čtvrtiny: 17:18, 22:14, 14:6, 30:7.

Kvůli salmonele vybijí v Pohořelicích 65000 slepic. Vejce stahují z prodeje

Pohořelice – Kvokání slepic se už brzy přestane rozléhat v části chovu společnosti AG Maiwald v Pohořelicích. Společnost zde slepice chová ve čtyřech halách, ve třech z nich ovšem ve středu veterináři našli bakterie salmonely. „Bude potřeba utratit pětašedesát tisíc nosnic. Firma vejce dodávala do řetězce Lidl. Nyní je stahuje z prodeje,“ informoval mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Mladý motorkář zahynul při rizikovém předjíždění, je už osmnáctou obětí

Hodonínsko – Smrtelná nehoda uzavřela ve středu odpoledne silnici mezi Archlebovem a Strážovicemi. Na místě tam zemřel třiadvacetiletý motorkář. Z policejního šetření vyplývá, že k nehodě přispěla jeho riziková jízda. Kolize, které se účastnila ještě dvě osobní auta, se stala kolem šestnácté hodiny.

Odchod Habance: Změny v tréninku? Spíš v intenzitě, vysvětluje trenér Dostálek

Brno – Na úterním dopoledním tréninku fotbalové Zbrojovky čekala Richarda Dostálka blesková změna, protože jej po pondělním odvolání Svatopluka Habance najednou vedl společně s Lukášem Přerostem jako jeden z dvojice hlavních koučů. „Pracujeme na tom, abychom změnili psychiku hráčů, tomu jsou tréninky uzpůsobené,“ popisuje třiačtyřicetiletý bývalý reprezentant.

Němec se těší do Norska a vtipkuje: Budu jen jako člen stáda

Brno – Výjezdů k zápasům do zahraničí si v kariéře zatím příliš neužil. Nyní se útočník brněnské Komety Vojtěch Němec vydal s týmem do Skandinávie. Brňany čekají první duely v letošním ročníku Ligy mistrů, ve čtvrtek s norským Stavangerem a v sobotu s Kuopiem. „Určitě to bude kvalitní příprava do extraligové sezony a užiju si to,“ prohlásil jedenatřicetiletý forvard.