Nymburk zapnul ve druhé půli a porazil Brno

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Basketbalisté Nymburka přivítali vdomácí ligové soutěži Mattoni NBL celek Brna. Hosté se na půdě domácích šestinásobných šampiónů statečně drželi celý poločas, ale poté totálně odpadli.

13.12.2009
10 fotografií

Phil Ricci (vpravo) chce pomoct dobrým výkonem svému týmu k vítězství v BamberguFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

ČEZ Basketball Nymburk – Basketball Brno 83:45

V nymburském dresu zasáhlo do utkání pouze osm hráčů. Trojice Sokolovský, Hanavan a Nečas odpočívala a doléčovala šrámy před důležitým utkáním Eurocupu na půdě německého Bambergu.

Celý první poločas však odpočíval i celý zbytek nymburského týmu. Domácí působili velice laxně a Brno po dvaceti minutách drželo přijatelný sedmibodový odstup.

Druhou půli a celý zbytek utkání ovládli domácí borci. Hosté ve druhé polovině střetnutí zaznamenali pouhých 13 bodů a to na rozjetý Nymburk nemohlo stačit. Domácí basketbalisté přitvrdili v obraně a v útoku předvedli svým příznivcům několik oku lahodících akcí.

Muli Katzurin, trenér Nymburka: „Jsem velmi rád za dnešní vítězství. Velmi dobře jsme bránili a to nám zápas vyhrálo. Dnešní zápas byl speciální, Nymburk vyhrál po sté v řadě na své palubovce a to je významná událost. Jsem hrdý na to, že mohu já i celý tým být součástí tohoto okamžiku. Podobná série je něčím výjimečným.“

Marian Svoboda, trenér Brna: „Zápas bych rozdělil na dvě poloviny. Jak jsme v prvním poločase hráli dobře, tak jsme v druhém hráli špatně. I když Nymburk hrál dobře, měli jsme v druhé polovině podat lepší a koncentrovanější výkon. Zbytečně jsme ztráceli balóny, přestali jsme hrát co jsme chtěli a to byla voda na mlýn pro Nymburk.“

Body: Lewis 24, Ricci 22, Pumprla14, Lenzly 9, Křemen 5, Slezák 5, Benda 4 – Sedmák 12, Reinberger 10, Meno 7, Gajdošík 6, Vrubl 4, Černošek 2, Holanda 2, Šustek 2. Trojky: 4:3. Střelba 2b.: 45/26:45/16. TH: 27/19:10/4. Doskoky: 37:28 Fauly: 16:21. Rozhodčí: Macela, Znamínko, Kučera. Diváci: 250. Nejlepší hráč: Lewis. Čtvrtiny: 17:18, 22:14, 14:6, 30:7.

Autor: Petr Krejčík