Nymburk zapnul ve druhé půli a porazil Brno

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Basketbalisté Nymburka přivítali vdomácí ligové soutěži Mattoni NBL celek Brna. Hosté se na půdě domácích šestinásobných šampiónů statečně drželi celý poločas, ale poté totálně odpadli.

13.12.2009

Phil Ricci (vpravo) chce pomoct dobrým výkonem svému týmu k vítězství v BamberguFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

ČEZ Basketball Nymburk – Basketball Brno 83:45

V nymburském dresu zasáhlo do utkání pouze osm hráčů. Trojice Sokolovský, Hanavan a Nečas odpočívala a doléčovala šrámy před důležitým utkáním Eurocupu na půdě německého Bambergu.

Celý první poločas však odpočíval i celý zbytek nymburského týmu. Domácí působili velice laxně a Brno po dvaceti minutách drželo přijatelný sedmibodový odstup.

Druhou půli a celý zbytek utkání ovládli domácí borci. Hosté ve druhé polovině střetnutí zaznamenali pouhých 13 bodů a to na rozjetý Nymburk nemohlo stačit. Domácí basketbalisté přitvrdili v obraně a v útoku předvedli svým příznivcům několik oku lahodících akcí.

Muli Katzurin, trenér Nymburka: „Jsem velmi rád za dnešní vítězství. Velmi dobře jsme bránili a to nám zápas vyhrálo. Dnešní zápas byl speciální, Nymburk vyhrál po sté v řadě na své palubovce a to je významná událost. Jsem hrdý na to, že mohu já i celý tým být součástí tohoto okamžiku. Podobná série je něčím výjimečným.“

Marian Svoboda, trenér Brna: „Zápas bych rozdělil na dvě poloviny. Jak jsme v prvním poločase hráli dobře, tak jsme v druhém hráli špatně. I když Nymburk hrál dobře, měli jsme v druhé polovině podat lepší a koncentrovanější výkon. Zbytečně jsme ztráceli balóny, přestali jsme hrát co jsme chtěli a to byla voda na mlýn pro Nymburk.“

Body: Lewis 24, Ricci 22, Pumprla14, Lenzly 9, Křemen 5, Slezák 5, Benda 4 – Sedmák 12, Reinberger 10, Meno 7, Gajdošík 6, Vrubl 4, Černošek 2, Holanda 2, Šustek 2. Trojky: 4:3. Střelba 2b.: 45/26:45/16. TH: 27/19:10/4. Doskoky: 37:28 Fauly: 16:21. Rozhodčí: Macela, Znamínko, Kučera. Diváci: 250. Nejlepší hráč: Lewis. Čtvrtiny: 17:18, 22:14, 14:6, 30:7.

Autor: Petr Krejčík

13.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
U Vnorov na Hodonínsku potřetí ve dvou týdnech vykolejil vlak. Mimo železnici se tentokrát dostala přední kola posunovací lokomotivy na vyloučené koleji při pracích na zprůjezdnění trati.

V místě tragické nehody na Hodonínsku vykolejila další lokomotiva

Vnorovy /FOTOGALERIE/  – Nedávno se u Vnorov na Hodonínsku srazil vlak s traktorem, poté tam vykolejil i nehodový vlak s jeřábem. V místě není klid ani druhý týden po tragické nehodě. V pondělí odpoledne tam jednou nápravou vykolejila posuvná lokomotiva. „V tuto chvíli se řeší její nakolejení," informovala po osmnácté hodině mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. Podle mluvčí Českých drah Moniky Bezuchové se při této nehodě nikomu nic nestalo. „Místem se ještě nejezdí kvůli dřívějším nehodám," doplnila Bezuchová.

Šafářová mění kouče. Místo Steckleyho ji povede Čermák, na zkoušku

Praha, Brno – Tenistka Lucie Šafářová ukončila po skoro třech a půl letech spolupráci s kanadským koučem Robem Steckleym. Loňská finalistka French Open je aktuálně s Františkem Čermákem, který do US Open vedl Petru Kvitovou.

Řidiči od úterý zaparkují v Panenské ulici. Brno otevřelo nový parkovací dům

Brno /FOTOGALERIE/ – Město a Brněnské komunikace v pondělí slavnostně otevřely nový parkovací dům. Své místo v něm najde 361 aut a deset motorek. V nejvyšším patře budovy zaparkují i auta na plyn. Jsou zde i místa pro elektromobily. Časem přibudou i nabíjecí stanice. Stavba parkovacího domu vyšla 243 milionů korun.