OBRAZEM: Valosun na domácím turnaji přehrál Györ, padl s Ružomberokem

Brno – Basketbalistky brněnského Valosunu ladily formu na novou sezonu od pátku do neděle na domácím Valosun Cupu, který zakončily s bilancí jedné výhry a jedné prohry.

30.8.2015
10 fotografií

Basketbalistky brněnského Valosunu (v bílém) ladily formu na novou sezonu od pátku do neděle na domácím Valosun Cupu, který zakončily s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Už v pátek svěřenky kouče Mariana Svobody přehrály maďarský Györ 78:61 a v sobotu naopak padly 60:65 se slovenským Ružomberokem. Se stejným soupeřem ještě v nedělním přátelském zápase opět prohrály, tentokrát 61:65.

Turnaj ještě vítěze nezná, jelikož Györ a Ružomberok odehrají závěrečný duel až v tomto týdnu na maďarské palubovce. Na celkový triumf mají nadále šanci všichni tři účastníci.

V turnaji juniorek zvítězil domácí Valosun, soutěž kadetek ovládl Prostějov.

Autor: Martin Vymyslický

30.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

O Seniorbus je zájem: Jedna cestující žádá, abychom vynesli smetí, vypráví řidič

Brno /REPORTÁŽ/ – Dvaasedmdesátiletá Zdeňka Bombíková zatím z ranního chladu opatrně nastupuje do vyhřátého bílého vozu. Na jeho boku červeně září nápis Seniorbus. Je čtvrtek krátce před devátou ráno. Merhautovou ulicí v Brně v dopravní špičce projíždí množství aut.

Tipy na víkend: Vánoční trhy začaly i na brněnském výstavišti

Brno – Kromě vánočních trhů v centru Brna mohou lidé od pátku zajít i na brněnské výstaviště. Téměř pět set různých prodejců otevřelo své stánky na tamním vánočním trhu. V provozu zůstanou až do 18. prosince. Největším lákadlem jsou podle pořadatelů řemeslné výrobky i regionální delikatesy. Stánkaři je dovezli ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Týden s elektronickou evidencí tržeb: řada podniků zdražila. Ne kvůli EET, tvrdí

Jižní Morava – Stejný oběd ve stejné restauraci, ale za cenu i o čtvrtinu vyšší než před týdnem. Jihomoravané, kteří chodí do restaurací, už týden musejí sáhnout hlouběji do svých kapes. Útrata jim v mnoha případech narostla se zavedením elektronické evidence tržeb od minulého pátku.