Za ní na druhém místě se ztrátou 1:33,9 skončila horká favoritka, její týmová kolegyně a stříbrná triatlonistka z nedávného mistrovství Evropy Vendula Frintová.

Závod mužů byl až do běžecké části vyrovnaný. V plavání si vedli nejlépe Kubínek se Šlajsem a Lukášem Kočařem, s malým odstupem za nimi se vydalo do cyklistické části kvarteto Ospalý, Krňávek, Švarc a Čelůstka. Z vedoucí skupiny ale odpadl Kubínek, který strhl řetěz u kola a ztrátu už nedohnal. Po cyklistice vedl s náskokem dvaceti sekund Kočař. Ze hry jej ale vyřadily žaludeční potíže a na začátku běžecké části vzdal.

Hned po třech kilometrech běhu už vzal režii závodu do svých rukou Ospalý. Jeho ostrému tempu nikdo ze soupeřů nestačil. Se ztrátou více než minuty doběhl na druhém místě Čelůstka a třetí Krňávek měl ztrátu 1:46.

Vodičková nasadila už v plavecké části k trháku, který Frintová nezachytila a závod dostal hned po startu zcela jasný scénář. Po plavání už měla Vodičková náskok 80 sekund. Frintová sice spoléhala na to, že ztrátu postupně smaže, jenže Vodičková si náskok udržela i po cyklistické části a v běhu jej ještě zvýšila.