Čtyři z nich ale Buldoci dostali až v závěrečné třetině, kvůli které se připravili o body. „Zápas jsme odflákli. Přesto jsme ho měli vyhrát. Ve druhé části jsme zahodili tolik brejků a pak jsme sami darovali soupeři laciné góly,“ soptil brněnský trenér Filip Vítek.

Převahu uprostřed utkání dokázali hosté z jihu Moravy přetavit ve tři slepené branky v rozmezí sedmi minut. Dvakrát se trefil Petr Kadlec a jednou Martin Koutný. U dvou gólů asistoval jejich spoluhráč z útoku Matěj Koňařík.

Ostrava ale ke konci druhé dvacetiminutovky dvěma zásahy srovnala na 3:3 a závěrečné dějství už si pohlídala.

Brňané se po porážce a vítězství Future propadli na sedmou pozici. Po reprezentační pauze zajíždějí ke svému dalšímu zápasu až 13. února do Liberce.

Ostrava – Bulldogs Brno 7:4

Třetiny: 1:0, 2:3, 4:1.

Branky: 36. a 60. Šmída, 6. Daniš, 40. Krzyžanek, 42. Žák, 48. Machala, 56. Curney – 27. a 34. P. Kadlec, 27. Koutný, 48. Komínek.