Pětiminutový kolaps stál Olympik celý zápas

Brno - Potřebné záchranářské body neuhráli futsalisté Olympiku ani v Brně. Na půdě šestého Helasu prohráli rušné páteční utkání 5:7 a jejich situace v nejvyšší soutěži zůstává neveselá.

5.2.2010

Vpravo v bílém kanonýr Helasu Tomáš Mica.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Hosté přitom vstoupili do zápasu 19. kola dobře a ujali se vedení. Mezi devátou a čtrnáctou minutou si ale vybrali hodně černou pětiminutovku, kdy lovili míč hned pětkrát ze své sítě. Do poločasu už se na výsledku nic nezměnilo a v hostující kabině pořádně hřmělo.

„Zpočátku to vypadalo na jednoduchý zápas, ve kterém budeme držet otěže pevně ve svých rukou. Během čtyř minut jsme ale dostali pět gólů. Chtěli jsme hrát zezadu, aby domácí hráli do zavřené obrany, ale opak byl pravdou. Ztráceli jsme balony a z brejků inkasovali,“ zlobil se hostující trenér Pavel Šuba.

Také druhou část gólově načali hosté, domácí ale dalšími dvěma zásahy vyhnali z brány gólmana Hnízdila a vytvořili si, jak se později ukázalo, rozhodující náskok.

Hostující lavička musela v taktice ještě více zariskovat a vyplatilo se. Tři góly v krátké době zadělaly na drama.

V něm už ale další nepřišly.

Nepomohla ani čtyři minuty trvající přesilovka podpořená hrou bez brankáře, ani dvě dlouhé penalty.

„Domácím byli vyloučeni dva hráči po sobě. Hráli jsme pět na tři, měli šance, ale nedokázali dát gól, prostě hrůza,“ dodal zklamaným hlasem Pavel Šuba.

Helas – Olympik 7:5 (5:1)

Branky Olympiku: Průcha 2, Huráb, Spal, Neumann.

Olympik: Hnízdil (Saibt) – Brožek, Spal, Neumann, Beránek – Jína, Huráb, Pokorný, Gabčo (21. Průcha, Fiala).

Autor: Luboš Kurzweil

5.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Kvůli nehodě nemohli v pondělí od půl deváté projet řidiči po dálnici D1 170. kilometrem u Domašova ve směru na Prahu. Srazily se tam kamion, dodávka a osobní auto.
4

Dálnici D1 ve směru na Prahu u Domašova hodinu blokovala nehoda

5

Třídní ponižuje děti, tvrdí někteří rodiče. Pochybení zjistila i inspekce

V Mikulovské ulici hořel sklep. Požár likvidovalo deset jednotek hasičů

Brno – S požárem sklepa panelového domu v Mikulovské ulici v Brně v neděli krátce před jedenáctou hodinou večer vyjely bojovat jednotky jihomoravských hasičů. „Nahlásili nám druhý stupeň požárního poplachu, na místo proto vyjelo deset jednotek. Ty z domu zachránily dva lidi, které předaly do péče zdravotnické záchranné služby," popsal mluvčí krajských hasičů Filip Venclovský.

V Kníničské ulici už jen padesátkou. Snížení povolené rychlosti řidičům vadí

Brno – Nemilé překvapení v podobě snížení povolené rychlosti zažili nedávno řidiči v Kníničské ulici ve směru z Bystrce do centra města. Okolo cyklostezky nově musí jezdit padesátikilometrovou rychlostí oproti původní sedmdesátce.

Tour de Brno. S pohárem jsme chodili po hospodách, směje se kapitán mistrů

Brno – Spánek a odpočinek není na pořadu dne. Hokejisté brněnské Komety po zisku extraligového titulu neúnavně oslavují a dle jejich slov jen tak neskončí. Doma se objevují spíš sporadicky. „Za tři dny jsem přišel jednou. I to je myslím úspěch," smál se útočník Martin Zaťovič.

Nemůžeme doma dostat tři góly, zlobil se Zavadil po prohře Zbrojovky

Brno /ROZHOVOR/ – Ta rána neměla chybu. Brněnský kapitán Pavel Zavadil si došel pro faul v těsné blízkosti pokutového území a pak se tradičně postavil k rozehrání přímého kopu. Míč poslal neomylně do levého horního rohu a zařídil vyrovnání fotbalistů Zbrojovky v domácím duelu s Mladou Boleslaví. „Gólman na té straně stál, ale tohle asi nemohl chytat," utrousil brzy devětatřicetiletý záložník. Jenže Zbrojovka prohrála 2:3.