Pětiminutový kolaps stál Olympik celý zápas

Brno - Potřebné záchranářské body neuhráli futsalisté Olympiku ani v Brně. Na půdě šestého Helasu prohráli rušné páteční utkání 5:7 a jejich situace v nejvyšší soutěži zůstává neveselá.

5.2.2010

Vpravo v bílém kanonýr Helasu Tomáš Mica.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Hosté přitom vstoupili do zápasu 19. kola dobře a ujali se vedení. Mezi devátou a čtrnáctou minutou si ale vybrali hodně černou pětiminutovku, kdy lovili míč hned pětkrát ze své sítě. Do poločasu už se na výsledku nic nezměnilo a v hostující kabině pořádně hřmělo.

„Zpočátku to vypadalo na jednoduchý zápas, ve kterém budeme držet otěže pevně ve svých rukou. Během čtyř minut jsme ale dostali pět gólů. Chtěli jsme hrát zezadu, aby domácí hráli do zavřené obrany, ale opak byl pravdou. Ztráceli jsme balony a z brejků inkasovali,“ zlobil se hostující trenér Pavel Šuba.

Také druhou část gólově načali hosté, domácí ale dalšími dvěma zásahy vyhnali z brány gólmana Hnízdila a vytvořili si, jak se později ukázalo, rozhodující náskok.

Hostující lavička musela v taktice ještě více zariskovat a vyplatilo se. Tři góly v krátké době zadělaly na drama.

V něm už ale další nepřišly.

Nepomohla ani čtyři minuty trvající přesilovka podpořená hrou bez brankáře, ani dvě dlouhé penalty.

„Domácím byli vyloučeni dva hráči po sobě. Hráli jsme pět na tři, měli šance, ale nedokázali dát gól, prostě hrůza,“ dodal zklamaným hlasem Pavel Šuba.

Helas – Olympik 7:5 (5:1)

Branky Olympiku: Průcha 2, Huráb, Spal, Neumann.

Olympik: Hnízdil (Saibt) – Brožek, Spal, Neumann, Beránek – Jína, Huráb, Pokorný, Gabčo (21. Průcha, Fiala).

Autor: Luboš Kurzweil

5.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vive la France! Bitvu tří císařů opět ovládli Napoleonovi vojáci

Tvarožná /REPORTÁŽ/ – Po 211 letech se historie na Slavkovském bojišti v sobotu odpoledne zopakovala. Přibližně tisícovka vojáků oděných do dobových uniforem před zraky několika tisíců lidí svedla boj připomínající Napoleonovo vítězství v bitvě tří císařů z roku 1805.

Bída na závěr chabého podzimu. Zbrojovka remizovala s Karvinou

Brno /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Zbrojovky v posledním podzimním utkání nejvyšší soutěže remizovali na domácím trávníku s Karvinou 1:1. Skórovali Jan Šisler a v nastavení Lukáš Vraštil.

EXKLUZIVNĚ

Kempný si zvyká na dril v NHL: I na rozbruslení před zápasem se jedou bomby

Chicago, Brno /ROZHOVOR/ - Nasedl na vysněný kolotoč nejprestižnější hokejové soutěže světa, z kterého ani na chvíli nesmí vyskočit. Bývalý obránce brněnské Komety Michal Kempný vstřebává první zápasové dávky v NHL. Zatím odehrál dvacet utkání a už si vyzkoušel i dril tří zápasů v pěti dnech.