Popovovi, jezdci Motoklubu Ostrovačice, se na nepříliš oblíbeném okruhu nevydařila kvalifikace, v níž byl dvanáctý. "Byl to další start, na který bude lepší zapomenout. Kvalifikace nebyla nic moc, navíc jsem na začátku ztratil další pozice a na konci prvního kola jsem jel šestnáctý," uvedl Popov.

Poté se posunul vpřed, ale v závěru závodu přišly další potíže. "Pár zatáček před cílem mi bohužel podklouzlo zadní kolo a já jsem ztratil dvě místa," dodal.

V Albacete se uskutečnily i závody ME kategorií Superstock a Stock 1000, v kterých se představili také další čeští jezdci. Mezi "litrovými" stocky byl šlapanický závodník Michal Filla osmý, mezi supersporty dojel Michal Prášek desátý a Jiří Klejch třináctý. V redukovaném pořadí juniorů byl Klejch třetí.

Mistry Evropy se stali Ital Romano Fenati (do 125 ccm), Jordi Torres (Stock 1000) a Iván Silva (Superstock) ze Španělska.