Pražský Olymp opět zlomil Brňanky

Brno /FOTOGALERIE/ – Královopolské volejbalistky už počtvrté nestačily v letošní soutěžní sezoně na tradičního rivala. S Pražankami prohrály 1:3.

15.1.2012
5 fotografií
Královopolské volejbalistky nestačily na pražský Olymp. Prohrály 1:3.

Královopolské volejbalistky nestačily na pražský Olymp. Prohrály 1:3.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Po prvním setu Brňanky nadšeně jásaly. Jenže o necelou hodinu později jejich radostné emoce pražský Olymp utlumil. Letos už počtvrté.

KP Brno prohrálo v sobotu v 16. kole volejbalové Uniqa extraligy s Olympem 1:3. Domácím hráčkám nepomohlo ani vedení 1:0 a Tereza Tobiášová, která se z libera už podruhé přesunula na post univerzálky. „Doufal jsem, že bychom bod urvat mohli, jenže soupeř byl lepší na přihrávce a v útoku. Nám splnily blokařky to, co jsme od nich čekali, ale Olymp má lepší krajní hráčky,“ uznal kouč Královopolanek Ondřej Marek.

Brňanky v týdnu měly za sebou čtyřdenní putování napříč Evropou, když ve středu zvítězily v úvodním duelu druhého kola Vyzývacího poháru na Azorských ostrovech s celkem Ribeirense Pico Azores 3:1.

Po víkendovém extraligovém utkání se ovšem na únavu z dlouhé cesty nevymlouvaly. „Rozhodně jsme mohly soupeře více pozlobit a získat dva sety. Rozhodlo, že Olymp zlepšil podání a my jsme si nedokázaly přihrát. Dostaly jsme se pod tlak. Ve čtvrtém setu Olympu všechno vycházelo,“ hodnotila brněnské blokařka Ivona Svobodníková.

Dobrý servis soupeřek

O třech bodech pro hostující družstvo rozhodly především výkony pražských smečařek Terezy Vanžurové a Andrey Kossányiové, které si shodně připsaly 16 bodů. „Po prvním setu se tým rozjel. Dobře jsme servírovali a byli jsme lepší tým. Pomohla kvalita útoku našich smečařek a kvalita přihrávky,“ měl jasno trenér Olympu Stanislav Mitáč.

Ten si ovšem všiml i bojovného výkonu domácí party. „Brno je silné, obzvlášť doma. Vždycky s ním hrajeme těžká a vyrovnaná utkání. Když přijedeme do nové haly, hráčky si delší dobu zvykají na prostředí, což nás brzdilo v prvním setu,“ dodal.

Letos Pražanky v součtu s Českým pohárem porazily Královo Pole už počtvrté a zůstávají s 44 body v tabulce druhé za suverénním Prostějovem. Jihomoravankám patří zatím třetí příčka s 27 body. „Ve druhém setu nás rozhodily dva sporné výroky rozhodčích., které ovlivnily koncovku. Ve třetím a čtvrtém setu byl Olymp jednoznačně lepší,“ uzavřel Marek.

Za týden čeká Brno duel s Přerovem, kde se rozhodne o královopolském postupu, či nepostupu do první nadstavbové pětky soutěže.

VK KP Brno – PVK Olymp Praha 1:3

Sety: (22, –19, –20, –16)
Brno: Michalíková, Onderková, Tobiášová, Staňková, Svobodníková, Vincourová, libero Melichárková – Toufarová, Pospíšilová, Jiroušková
Olymp: Halbichová, Kvapilová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová, Kallistová, libero: Dostálová – Zoulová, Machová
Čas utkání: 90 minut
Diváci: 545
Rozhodčí: Grabovský – Pavelek

Autor: Marek Těšík

15.1.2012 VSTUP DO DISKUSE

Budova na brněnském náměstí Svobody, ve kterém je v přízemí prodejna McDonald´s. Ilustrační foto.
7

Nový nájemce po McDonald's? Zatím bez zájmu. Město sleví z požadavku na záchody

Oslovi v minizoo v brněnských Horních Heršpicích museli v úterý na pomoc přispěchat strážníci. Zvíře totiž propadlo tenkou vrstvou ledu a zůstalo stát po krk v ledové vodě.

Osel z minizoo se propadl po krk do ledové vody. Na břeh se nakonec vyšplhal sám

Směr se změnil, čáry zůstaly. Parkoviště u Mahenova divadla je špatně označené

Brno – Lidé váhavě obcházejí zaparkovaná auta v brněnské ulici Za Divadlem. Na obrácení jednosměrného provozu, o kterém Brněnský deník Rovnost informoval již minulý týden, si řidiči již zvykají, stále si však nejsou jistí, jak mají v ulici parkovat.

Brno – Matematika nebo fyzika nejsou jen pro muže, upozorňuje nová kampaň Vysokého učení technického v Brně s názvem Sem patřím. Univerzita se díky ní snaží vyvrátit stereotypy, které odrazují uchazečky od studia technických oborů. Odvahu jim dodává motivační videoklip i internetové stránky.

Zloděj chtěl odjet s lupem, nenastartoval dodávku

Příbram na Moravě – Nestartuje auto? Pokud se to stane řidiči, který spěchá do práce, je to nepříjemná záležitost. Hodně naštvaný pak musel být zatím neznámý zloděj, jenž marně startoval dodávku, do níž si předtím nanosil lup. O kuriózním případu z Příbrami na Moravě na Brněnsku informovali policisté v úterý.