Jelínek, který o víkendu na trenérském postu vystřídal odvolaného Mariana Svobodu, působil mnohem impulzivněji než jeho předchůdce. K hráčům neustále promlouval, občas halu prořízl ostřejší výkřik, k vítězství svůj tým ale dovést nedokázal. „Měl jsem chvilku na seznámení s mužstvem, v podstatě jen tři tréninky. Úvodní poločas byl z naší strany docela dobrý, dokázali jsme být Opavě konkurenceschopní,“ uvedl Jelínek.

Brňané si už na začátku utkání především díky výborné spolupráci pivotů Mena a Sedmáka vytvořili mírný náskok, který udržovali až do konce první půle. Tu vyhráli 41:36.

Ve třetí části ale nechali Opavu dorovnat a následně i odskočit. „Bohužel fyzická kondice kluků není na nějaké valné úrovni. Hlavně kvůli tomu nám soupeř koš po koši postupně utíkal. Zahráli jsme jen to, na co jsme měli,“ nešetřil své svěřence nový kouč.

Ten do utkání na chvíli pustil i Michala Norwu, který se vrátil na palubovku po vyléčení zpřetrhaných vazů v kotníku. Naopak stále chyběl snajpr Štěpán Reinberger, který bere antibiotika a do tréninku se zapojí až příští týden. „Jeho absence byla hodně znát. Ve střelbě za tři body je jednoznačně nejlepší v našem kádru,“ podotkl Jelínek.

Další zápas sehraje Basketball už v sobotu, kdy v hale v Kounicově ulici přivítá od šesti hodin večer Poděbrady.

Basketball Brno – Opava 81:88
Čtvrtiny: 18:12, 23:24, 17:27, 23:25. Body: Meno 22, Sedmák 21, Holanda 14 – Šiřina 15, Novák, Blažek a Štec 14. Fauly: 18:20, TH: 25/20:22/15. Trojky: 3:13. Doskoky: 32:27. Diváci: 450.