Rosol prohrál na úvod Davis Cupu v Německu s Kohlschreiberem 2:3 na sety

Hannover, Brno - Čeští tenisté prohrávají v 1. kole Davisova poháru v Hannnoveru s Německem 0:1 na zápasy. Brněnský rodák Lukáš Rosol trápil domácí jedničku, ale Philippu Kohlschreiberovi podlehl v pětisetové bitvě 6:3, 3:6, 4:6, 6:2 a 3:6. Ke druhé dvouhře nastoupí sedmý hráč světa Tomáš Berdych proti osmnáctileté německé naději Alexanderu Zverevovi, jehož čeká daviscupová premiéra.

4.3.2016

Český tenista Lukáš RosolAutor: ČTK

Rosol začal proti německému favoritovi ve velkém stylu. První game získal jistě čistou hrou a ve druhém vzal světové třicítce Kohlschreiberovi servis. Brejk si proti v úvodu nepřesnému soupeři udržel a rozjel zápas ziskem setu.

Před zraky německé legendy Borise Beckera v hledišti se Kohlschreiber poté zlepšil a ve druhém a třetím setu se Rosol nedostal ani k jednomu brejkbolu. Sám naopak pokaždé vždy jednou o podání přišel a najednou prohrával 1:2 na sety.

Bojoval dál, snažil se hrát aktivně, tlačil se i k síti, ale často neúspěšně. Na začátku čtvrté sady odvrátil dva brejkboly a dočkal se šance. V šesté hře mu k brejku pomohlo i jestřábí oko a rozhozeného soupeře už v setu k ničemu nepustil.

Závěrečné dějství bylo vyrovnané do stavu 3:3. V rozhodující sedmé hře už Rosol prohrával 0:40, ale tři brejkboly v řadě odvrátil, ten třetí po těžkém prohozu po běhu přes celý dvorec. Jenže pak nabídl Němci čtvrtou možnost po chybě z forhendu a Kohlschreiber ji proměnil riskantním returnem, který jen milimetrově olízl lajnu.

Ve zbylých dvou gamech už Rosol uhrál pouze jeden fiftýn a zápas po třech hodinách skončil po jeho obranném forhendu v síti.

Autor: ČTK

4.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Med ze střechy krajského úřadu už je ve sklenicích. Chutná božsky, tvrdí včelař

Brno - První várka akátového medu od včelstev ubytovaných na střeše krajského úřadu v Brně už je uskladněná ve sklenicích. „Chutná skvěle, řekl bych, že až božsky," popsal včelař Jan Černý.

Lacko o Polákovi: Je výkonnostně jinde. Hraje s prstem v zadku, směje se

Brno – Po absenci zraněného Pavla Zavadila se k němu ve středu brněnské zálohy opět postavil zkušenější fotbalista a souhra neztratila na kvalitě. Matúš Lacko si s navrátilcem do Zbrojovky Janem Polákem v duelu se Slováckem bez potíží vyhověl a byla z toho výhra 1:0. „Honza je úplně jinde než my. Nejde ho odstavit od balonu, hraje to s prstem v zadku," pousmál se Lacko.