Sáblíková vyhrála na inlajnech

Brno - Rychlobruslařka Martina Sáblíková zvítězila v sobotním mezinárodním mistrovství České republiky v půlmaratonu na in-line bruslích, který se jel na brněnském výstavišti.

31.8.2008
16 fotografií
Brno hostilo Mistrovství republiky v inline půlmaratónu.

Brno hostilo Mistrovství republiky v inline půlmaratónu.Foto: DENÍK/Ondřej Surý

Mezi ženami vyhrála s náskokem dvou vteřin před Andreou Jirků. V celkové klasifikaci obsadila sedmé místo, když za vítězem Francouzem Mathieauem Grandigardem zaostala o necelé tři sekundy. „Na to, že to byl můj letošní první závod, to bylo v pohodě. S umístěním jsem spokojená. Škoda jen, že se nejelo o trochu rychleji,“ řekla po závodě jedenadvacetiletá reprezentantka. Mezi muži získal titul českého mistra Filip Adlt, který celkově dojel na třetím místě. Loňský vítěz Matěj Krupka skončil na čtvrté pozici.

Mezinárodní mistrovství ČR in-line v půlmaratonu (22km) na Brněnském výstavišti:
Muži: 1. Grandgirard (Fr.) 37:19,8, 2. Zschätsch (Něm.) stejný čas, 3. Adlt, 4. Krupka oba –0,8, 5. Krejčík (všichni ČR) –1,1, 6. Leččinský (SR) –1,2.
Ženy: 1. Sáblíková 37:22,4, 2. Jirků –2,2, 3. Klimešová –3:00,4, 4. Erbanová –4:21,1, 5. Hlůšková –4:24,7, 6. Žďárková –4:29,5.

31.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Salon vín: titul šampiona získalo po roční pauze Zámecké vinařství Bzenec

Valtice, Bzenec – Prvenství v prestižní Národní soutěži vín České republiky slaví vinařství z Hodonínska. Šampionem expozice Salon vín pro příští rok se ve čtvrtek stal Ryzlink vlašský 2015 v pozdním sběru řady Collection 1508 Reservé ze Zámeckého vinařství Bzenec. Vítězné vinařství navázalo na úspěšnou sérii z předešlých let. „Jde o víno zlatavé barvy se zelenkavými odlesky, s vůní grepové pecky a mandlí ukazující na výbornou vyzrálost hroznů," přiblížil oceněné nejlepší víno ředitel bzeneckého vinařství Bořek Svoboda.

O Seniorbus je enormní zájem. Na jízdu lidé čekají i šest týdnů

Brno /FOTOGALERIE/ – Seniorbus, který usnadňuje cestování brněnským seniorům či lidem s postižením, jezdí už půl roku. Měsíčně přepraví okolo devíti stovek lidí. „U pětaosmdesáti procent cestujících jde o seniory, zbylých patnáct tvoří lidé se zdravotním postižením," vyčíslila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Lukšová.

Učí děti zpívat, celému souboru ušila kroje

Bílovice nad Svitavou - Osmnáctým rokem zpívají děti koledy ve folklorním souboru Bystrouška pod vedením Bohuslavy Hamákové. Letos se zpěvem a tancem připojí k akci Česko zpívá koledy pořádané Deníkem po celé republice. Společně s pěveckým sborem Bach a divadelním spolkem Bota rozezní Bystrouška své hlasy v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku potřetí.