Byla to třísetová bitva, do níž brněnská tenistka vlétla jako rozjetý vlak. Vzala soupeřce servis a vedla už 3:0 na gamy, a byť pak Ruska mohutně dotahovala, Šafářová úvodní set přesto vyhrála 7:6.

Ve druhé sadě si vybrala slabou chvilku, podlehla 1:6, rozhodující set byl ale opět navýsost vyrovnaný, Dementěvová ho vyhrála 6:4.

Opakovala se tak historie: Šafářová už na stejném turnaji jednou druhá byla, v roce 2007 prohrála ve finále s Petrovovou, další Ruskou.

„Raduji se z toho, že jsem postoupila a pro výhru udělám všechno. Bude to ale těžké. O Jeleně nemusím nic říkat, každý ví, o jak kvalitní hráčku se jedná,“ hlásila Šafářová před posledním duelem turnaje. A její slova se vlastně vyplnila – kvality sokyně se projevily, stejně jako bojovný naturel české tenistky. I přes prohru není třeba zoufat, vždyť zatímco Dementěvová je v žebříčku WTA na sedmém místě, Šafářové patří až 46. příčka.

A začátek nového roku ji nezastihl v dobré pohodě. Když v prvním kole pařížského klání porazila Rakušanku Paszekovou, jednalo se o první vítězství po více než měsíci!

Na Australian Open i na turnaji v Hobartu Šafářová vypadla v prvním kole, ani týmová soutěž sérii nepřerušila – do zápasu s Německem ve Fed Cupu Šafářová vstoupila v roli české jedničky, svůj první duel s Grönefeldovou ale hladce prohrála, do druhého nenastoupila.

A dobrá zpráva na závěr: pokud vám po turnaji v Paříži chybí český triumf, pak vězte, že přišel. Šafářová sice ve finále dvouhry prohrála, čtyřhru ale ovládl český pár Iveta Benešová – Barbora ZáhlavováStrýcová. Přitom ani ony ve finále nevyhrály. Jak je to možné? Jednoduše, soupeřky Blacková a Huberová, první nasazená dvojice, prostě nenastoupily.

Podle pořadatelů proto, že Blackovou na kurt nepustilo krvácení z nosu…