Šafářová odvrátila i mečbol Čepelové a je v osmifinále

Londýn – Lucie Šafářová letos už podruhé otočila ve Wimbledonu zápas z mečbolu, slovenskou tenistku Janu Čepelovou zdolala po obrovské bitvě 4:6, 6:1, 12:10 a je v osmifinále. Do této fáze grandslamu na trávě v Londýně se dostala třetím rokem v řadě. O čtvrtfinále si zahraje s Kazaškou Jaroslavou Švedovovou.

2.7.2016

Lucie ŠafářováFoto: čtk

S Čepelovou, která letos ve Wimbledonu senzačně vyřadila světovou dvojku a vítězku Roland Garros Garbiňe Muguruzaovou, bojovala Šafářová dohromady dvě hodiny a 36 minut. Zápas však byl několikrát přerušen kvůli dešti.

Osmadvacátá nasazená Češka v úvodním duelu odvrátila deblové partnerce Bethanii Mattekové-Sandsové tři mečboly, dnes ji dělil jediný míč od vyřazení na konci třetího setu za stavu 8:9 a 30:40. Slovenka však při mečbolu zahrála return do sítě.

V úvodní hře první sady Šafářová odvrátila tři brejkboly a pak šla do vedení 3:0, ale o náskok přišla. Za stavu 3:3 a 40:40 byl duel poprvé přerušen. Po návratu si Češka prohrála servis a ztratila první set 4:6, načež hráčky znovu spěchaly do šatny.

Druhý set Šafářová začala stejně jako první a vedla 3:0. Tentokrát výhodu udržela, přidala další brejk a druhý set vyhrála 6:1. V hledišti Šafářové fandil i krajan Radek Štěpánek, s kterým budou hrát v Londýně soutěž ve smíšené čtyřhře.

Třetí set dvakrát přerušila přeháňka, nejdříve za stavu 2:2 a pak při skóre 3:3. Pak rodačka z Brna ztratila dvě hry a Čepelová podávala na vítězství, ale loňská finalistka Roland Garros zahrála odvážně, srovnala a v 21. gamu se jí povedl klíčový brejk. Zápas dopodávala a vydřela postup.