Šafářová se na kurt dostala ve středu až pozdě večer. Duel proti 38. hráčce světa byl navíc od začátku velmi vyrovnaný a o osudu prvního setu rozhodlo pár míčů v tie-breaku. Třiadvacetiletá brněnská hráčka však po prohře 4:7 nesložila zbraně, soupeřce ve druhé sadě třikrát vzala podání a vynutila si rozhodující set.

Přestože byla Dulgheruová neustále o brejk napřed a za stavu 6:5 měla dokonce mečbol, zápas dospěl po dvou a půl hodinách opět do tie-breaku. V něm byla po výsledku 8:6 šťastnější Šafářová. "Bylo to opravdu strašně těžké. Do posledního míče jsem nevěděla, jestli to dopadne tak, nebo tak. Soupeřka dobře běhala, měnila hru a bylo těžké se tomu přizpůsobovat," uznala kvality o tři roky mladší Rumunky.

Šafářová v posledních týdnech prokázala antukovou formu i ve Stuttgartu a Římě, kde se rovněž probojovala i v silné konkurenci do čtvrtfinále. Svou další soupeřku Petrovovou však ani v jednom ze třech předchozích vzájemných duelů neporazila. "Každý zápas je v tenise otevřený. Je to pro mě výzva ji porazit a dostat se zase o kolo dál," dodala.

Na další utkání už nemůže počítat s podporou v hledišti od přítele Tomáše Berdycha, jenž se kvůli zranění z turnaje odhlásil a měl by odletět domů.