Má pro vás letošní sezona hodně rychlý konec?
To ano. Loni jsme v play-off odehráli skoro stejně tolik zápasů co v základní části, ve vyřazovací části jsme byli ve hře měsíc a půl. Letos je to rychlé, určitě bych byl rád, kdyby se sezona víc natáhla.

Cítíte naštvání z toho, že Liberec byl tentokrát soupeř, přes kterého se dalo postoupit?
Bylo to hratelné. Bohužel to Liberec uhrál líp. Strašná škoda, že jsme to nedotáhli do sedmého zápasu, byl by to dobrý špíl.

Série ovšem měla svoji kvalitu…
Divákům se musela líbit. Ani jeden zápas neskončil 3:0. Liberec možná čekal, že to bude mít snadnější. Bavil mě hodně zápas, který jsme u soupeře vyhráli 3:2.

Co rozhodovalo v posledním utkání v Brně, které jste prohráli 2:3?
Trošku nám selhal servis, kterým jsme tlačili. V tie-breaku odešel úplně, tam nikdo nepodal tak, abychom soupeři ublížili. Bohužel jsme Liberec pustili do pátého setu, tam je to o deseti minutách.

Těší vás, že jste po odchodu zahraničních hráčů sezonu zvládli i s kádrem plným mladíků?
Na to, jakou jsme měli sestavu, se nemáme za co stydět. Mladí kluci se chytli. Třeba Honza Pražák se dostal i do reprezentace a bude ještě lepší.

Vedle hráčské role plníte i funkci asistenta trenéra Ondřeje Marka. Bude to tak i nadále?
Chci hrát, strašně mě to baví. Hrozně jsem se na play-off těšil. Je to ale spíš otázka na vedení, zda mě bude dál chtít a jestli se mnou počítá. Za mě říkám ano.