Brňanky přitom vstoupily do utkání velmi dobře a první čtvrtinu vyhrály 20:18. Spartak se zřejmě na hřišti ještě hledal poté, co ve finále ruského poháru utrpěl porážku od Jekatěrinburgu. „V prvních deseti minutách jsme předvedli výkon, který bych chtěl vidět po celou sezonu. Na soupeře jsme stačili, hráli jsme disciplinovaně v obraně i útoku," projevil spokojenost kouč Imosu.

Hostující hráčky vývoj utkání evidentně zaskočil, což při svém střídání dokumentovala zlostným bouchnutím do sedačky Isabelle Yacoubouová. Avšak už ve druhé čtvrtině se hra domácích začala bortit.

Podle Bobrovského ale hostujícím hráčkám pomohli zpět do sedla rozhodčí. „Zalekli se velkého jména soupeře. Utkání ovlivnili svými chybami. Ruskému týmu prošlo všechno, nám zapískali vymyšlené fauly," obul se do výkonu sudích.

Kvůli třetímu faulu domácí stratég stáhl ze hřiště Alenu Hanušovou a obrana přestala stačit odolávat nájezdům ruského týmu. „Třetí faul jsem ani neudělala, byl to blok. Spartak se ale zlepšil, jen mým střídáním jsme nezačaly zaostávat," vysvětlovala Hanušová.

Domácí se snažila držet nad vodou Nicole Ohldeová, která se s devatenácti body stala nejlepší střelkyní duelu. Zastoupila tak Farhiyu Abdiovou, která kvůli zranění ruky do hry nezasáhla. „Vždycky když chybí, je to znát. Skvěle střílí i přihrává. Soupeř ji většinou zdvojuje, takže se otevírá prostor ostatním," litovala absence švédské spoluhráčky americká pivotka.

Po sedmé porážce v devíti utkáních už Imosu zbývá pouze teoretická naděje na postup do vyřazovací části. Musí vyhrát všechna tři zbývající utkání, která odehraje venku, a navíc doufat v zaváhání soupeřů. Brňanky jsou v tabulce skupiny A i nadále na předposlední, nepostupové pozici.

BK IMOS Brno – Spartak Moskevská oblast 51:83 (20:18, 23:34, 39:59)

Nejvíce bodů: Ohldeová 19, Horáková a Hanušová po 8 – Yacoubouová a Beljaková po 11, Dupreeová, Kuzinová a Augustusová po 10. Fauly: 19:17. Trestné hody: 16/10 – 21/145. Trojky: 1:3. Diváci: 500.

Györ – Rivas Madrid 78:72.