„Kdybych vyhrál, byl bych určitě překvapený. Ostatní sporty tolik nesleduju, takže vůbec nevím, jab bych si mohl vést,“ hlásil už předem nejlepší český triatlet.

Vítězství v anketě mu vynesly úspěchy ve Světovém poháru, v němž dokonce vyhrál červnový závod v Madridu.

„Byla to nadprůměrná sezona. Dařilo se mi. Jedinou kaňkou je neúspěch na mistrovství světa,“ zhodnotil letošek jednatřicetiletý závodník EKOL teamu.

Druhé místo obsadila dálková plavkyně Komety Brno Jana Pechanová, která na mistrovství světa doplavala na páté pozici.

Třetí příčkou v anketě se s kariérou loučí gymnastka Jana Komrsková. Té se dařilo především na přeskoku. Vybojovala páté místo na mistrovství Evropy a sedmou příčku na mistrovství světa.

Výsledky:
Jednotlivci: 1. Filip Ospalý (triatlon, EKOL team) 461 bodů, 2. Jana Pechanová (plavání, Kometa Brno) 385, 3. Jana Komrsková (sportovní gymnastika, Sokol Brno I) 286, 4. Eva Vítečková (basketbal, Gambrinus Sika Brno) 278, 5. Luboš Kalouda (fotbal, 1. FC Brno) 275, 6. Hana Machová (basketbal, Gambrinus Sika Brno) 249, 7. Karel Fučík (rádiový orientační běh, Orientační sporty Brno) 172, 8. Petr Benda (basketbal, A plus OHL ŽS) 135, 9. Kristýna Pálešová (sportovní gymnastika, Sokol Brno I) 112, 10. Jaroslav Rygl (orientační závody na horských kolech, Pells Brno) 111.
Kolektivy: 1. basketbalistky Gambrinusu Brno 137, 2. volejbalistky KP Brno 58, 3. triatlonisté EKOL teamu 46, 4. baseballisté Draků Brno 30, 5. plavci Komety Brno 22.
Objev roku: 1. Luboš Kalouda (1. FC Brno) 26, 2. – 3. Kateřina Čechová (atletika, ACP Olymp) a Adam Chromý (orientační běh, SK Žabovřesky) 8.
Akce roku: 1. Grand prix motorek 43.
Fair play: 1. Bernard Kočař (plavání) 45.
Novinářská cena Lva Vašíčka: Josef Sečkář (atletika).
Handicapovaní sportovci: Pavel Šibrava (atletika, SK Moravia Brno), Josef Winkler (cyklistika), Martin Bartoš (lukostřelba, oba SK ÚSP Kociánka Spastic Handicap).
Síň slávy: Pavel Doležel (cyklistika), Richard Farda (lední hokej), Karel Kroupa (fotbal), Václav Pantůček, in memoriam (lední hokej), Pavel Schenk (volejbal).