Sudoměřice i s Helešicem v sestavě prohrály s Malenovicemi

Sudoměřice – Střelecká mizérie trvá. Hokejbalisté Sudoměřic znovu doplatili na mizernou koncovku. Ve šlágru proti Malenovicím byli herně lepší, měli i více brankových příležitostí, ale stejně nakonec prohráli 1:2. Jediný gól poraženého týmu dal v prostřední části Macháček. Celek z Hodonínska je v tabulce až sedmý. S jednadvaceti vstřelenými brankami je navíc druhým nejhůře střílejícím týmem. Bídnější bilanci už má pouze beznadějně poslední Poruba.

11.11.2013

Sudoměřickým útočníkům, Janu Kaluži (vpravo) a Dominiku Mišíkovi, se letos střelecky příliš nedaří.Foto: DENÍK/Libor Kopl

„Prostě nám to nejde. S jedním gólem se vyhrát nedá. Herně to nebylo vůbec špatné, bohužel v koncovce se neuvěřitelně trápíme," posteskl si vedoucí sudoměřického mužstva Jan Klauža starší.

Celku z Hodonínska k výhře nepomohla ani nová posila. Z Rigumu se do Sudoměřic přesunul David Helešic. Šikovný útočník podal proti Malenovicím velmi dobrý výkon. Zkušeného forvarda chválil i Kaluža. „V úterý k nám přišel na trénink a ve čtvrtek už jsme mu vybavili registraci. Hrál opravdu dobře," pronesl dlouholetý sudoměřický funkcionář.

Střelecké trápení však neutnul ani Helešic. Vyložené šance měli i další hráči. Proti výtečně chytajícímu brankáři Ternovi neuspěl kapitán Kaluža ani střelci Hujsa s Michalem Tóthem.

Proti bývalému klubu dobře zahráli mazáci Rzesotto s Jankovičem, kteří měli společně s Ternou zásadní podíl na výhře Malenovic.

Hosty poslal do vedení v 7. minutě Skyba. Slovácký celek dokázal odpovědět až v prostřední části. V oslabení se trefil Macháček, který tečoval ránu Stratila od modré čáry. Sudoměřice byly v prostřední části jasně lepší, ale druhý gól nepřidaly.

Naopak na začátku třetí třetiny znovu udeřili hosté. Gólmana Komendu překonal ve 31. minutě Marek Navrátil. I když se Jihomoravané snažili, porážku již neodvrátili.

„Hokejbalově to byl výborný zápas. Diváci si přišli na své. Klukům nemohu upřít snahu. Hráli jsme opravdu dobře. Kdybychom dali v první třetině gól, tak by to jinak vypadalo. Bohužel nám to tam teď nepadá a na každý gól se neuvěřitelně nadřeme," dodal Kaluža.

Sudoměřice mají před sebou dva venkovní zápasy. V neděli dopoledne se představí v Poličce, podzimní část zakončí o týden později v České Třebové.

1. NHBL

SK Sudoměřice – TJ ACS Malenovice SV 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 28. Vladimír Macháček – 7. Milan Skyba, 31. Marek Navrátil

Střely na branku: 33:26. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení 1:0. Diváci: 80.

Sudoměřice: Komenda – Dinka, Ivánek, Stratil – Chovanec, Kaluža, Hujsa, Mišík, M. Tóth, Rapant, Helešic, Macháček, D. Tóth.

Autor: Libor Kopl

11.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Bruslařskou dálnici na Brněnské přehradě využívají o víkendu davy lidí.
2 23

Bruslařská dálnice. Na přehradě si lidé užívali dvoukilometrového okruhu

Pozor. Řidičák musí na jižní Moravě vyměnit 82 tisíc lidí

Na ledě ve společném dresu. Hokejový tým tří univerzit sbírá podporu

Brno – HC Univerzita Brno. Tak by mohl znít název společného hokejového týmu hráčů z Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. Sportovci třech největších brněnských vysokých škol by pod jednotnou barvou dresu rádi bojovali v druhé lize.

Auto skončilo v řece. Nehoda uzavřela silnici mezi Bílovicemi a Adamovem

Bílovice nad Svitavou – Silnici mezi Bílovicemi nad Svitavou a Adamovem zablokovala v sobotu odpoledne dopravní nehoda. Krátce před druhou hodinou osobní auto sjelo do příkopu a skončilo v řece. Záchranáři odvezli do nemocnice jednu ženu. Podle prvních informací nejde o vážné zranění.

Jistota školky? Nově blízko domova. Brno zavede spádové oblasti

Brno – Každé ráno vyjíždí Martina Kratochvílová z brněnské Bystrce se svou čtyřletou dcerou. „Jelikož pracuji v centru, malou dávám do školky kousek od práce. Je to pro mě pohodlnější. Když skončím, dceru vyzvednu. Kdybych ji musela vyzvedávat v Bystrci, často bych to nestíhala," přiznala matka. Po zavedení takzvaných spádových oblastí, by Kratochvílová mohla mít s umístěním dcery v centru Brna problém. Při letošním zápise si rodiče sice mateřinku vyberou podle zaměření nebo kvality. Hlavním kritériem pro přijetí ale bude místo trvalého bydliště. Brno musí spádové oblasti zavést kvůli novele z ministerstva školství.