Dvakrát prohrávali, už po pěti minutách prvního poločasu jim na světelné tabuli svítilo pět faulů. S každým dalším hrozila desítka, přesto futsalisty brněnského Tanga dělí jediná výhra od postupu do prvoligového semifinále. Navíc soupeře vyprovodili s pořádným přídělem. Po ospalém úvodu otočili třetí čtvrtfinálovou bitvu a v další přestřelce nad pražskými Bohemians zvítězili 11:4.

Domácí trenér sliboval po vypjatých předchozích utkáních, že budou jeho hráči žrát syrové maso. „Já měl před zápasem banán,“ usmíval se jeden z domácích hrdinů utkání Tomáš Veselovský. Na hřišti to zpočátku na brněnské šprýmy nevypadalo. Domácí začali nervózně podobně jako v prvním domácím duelu a už po 55 vteřinách po Playerově brance prohrávali. „Zápas se nevyvíjel dobře. Dostali jsme gól z prvního útoku, což mohlo náš kolektiv zlomit, ale vyhrabali jsme se z toho,“ pochvaloval si domácí kouč Marián Berky.

Ten se v začátku mohl spolehnout především na druhou čtyřku. Na začátku třetí minuty zařídil rychlé a důležité vyrovnání Tomáš Veselovský, který stejně jako Belej slavil hattrick. Zpočátku to však na brněnské hody nevypadalo.

Hráči Bohemians hrozili rychlými brejky a jen vlastní nepřesnosti je zbrzdily od několikabrankového vedení. Ještě v šesté minutě šli hosté znovu do vedení. Pak se však zasekli. V 10. minutě využil domácí Belej jednu z pěkných kombinací s Veljkovičem a odstartoval brněnské zmrtvýchstání.“Pak už to bylo radostné,“ pousmál se Berky.

Ve 14. minutě Tango bleskově rozehrálo roh a Chadzidis poslal domácí poprvé do vedení. „Máme několik pojmenovaných signálů, které někdy zužitkujeme,“ vysvětlil Veselovský. Bohemku položil závěr poločasu. Nejdříve štírek Veselovský přidal svou druhou branku v zápase a osmnáct vteřin před pauzou zvyšoval po dalším signálu Chadzidis už na 5:2.

Druhý poločas se rychle proměnil v brněnský koncert a Brňané přidávali jednu branku za druhou. „Myslím, že nás to konečně nakopne. Pořád jsme byli takoví nervózní. Pokusíme se sérii zakončit už v Praze,“ povídal Veselovský.