Technika poprvé padla s Kolínem

Brno /FOTOGALERIE/ – Napočtvrté to vyšlo. Kolínští hokejisté porazili ve druhé lize brněnskou Techniku po třech neúspěších. V brněnské hale Za Lužánkami se díky výhře v samostatných nájezdech 2:1 mohli radovat z cenného skalpu vysokoškoláků. Pro ty to byla první lednová porážka.

22.1.2012

Brněnská Technika - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Šlágr kola ale nijak pohledný hokej nenabídl. Málo šancí, málo gólů, vyčkávací taktika. Hosté svému úkolu přizpůsobili hru, která vycházela ze zodpovědné defenzívy. „Odehráli jsme velice dobré utkání, víceméně jsme soupeře k ničemu nepustili. Udělali jsme snad jen jednu větší chybu, když v naší přesilovce ujel jejich hráč do brejku. Jinak to z naší strany bylo odbojovaném," prohlásil po zápase kolínský kouč Stanislav Bednář.

Ještě pár minut před koncem zápasu se zdálo, že Středočechům bude stačit branka Skokana z konce prostřední dvacetiminutovky. Až v 56. minutě se prosadila i Technika. Zapletalovu střelu pohotově dorazil Strýček a šlo se do prodloužení. „Soupeř byl celý zápas pohyblivější, my jsme působili zaraženě. Kromě pohybu nás bohužel předčili i v důrazu. Náš výkon nebyl příliš povedený,“ uznal brněnský asistent Vlastimil Odehnal.

Zápas nakonec dospěl až k nájezdům. Vysokoškoláci vyšli naprázdno, za Kolín se naopak trefil jak Hanzl, tak Mokres a bonusový bod připadl hostům. I tak ale na druhé Brno stále ztrácejí šest bodů. Manko Techniky na první Hodonín je deset bodů.

22.1.2012 VSTUP DO DISKUSE

Prezident Miloš Zeman
28

Bojkot Zemana: krajští zastupitelé za TOP09 a Žít Brno prezidenta nepřivítají

Řidič narazil do stromu a vyletěl z auta. Zraněním na místě podlehl

Kometa startuje letní dřinu a vymění tenisky za brusle

Brno – Zhruba před měsícem křepčili po brněnském ledě s pohárem pro vítěze extraligy. Teď už hokejisté Komety zahájili letní přípravu na nadcházející ročník a hned po 35 dnech nazují brusle. V pondělí se sešli a ve středu už je čeká dřina na ledě. „Je to novinka. Žádné běhání v lese, místo toho půjdou kluci na brusle," říká asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Kvůli zpopelnění cestují zesnulí i na druhý konec země, říká ředitel pohřební služby

Brno /ROZHOVOR/ – Až stovky kilometrů převáží pohřební služby těla zesnulých, pokud se pozůstalí rozhodnou pro jejich kremaci. Mnohé pohřební služby totiž mrtvé spalují v krematoriích na druhém konci republiky. „Nikde není řečeno, že zpopelňovat mrtvé musíme v nejbližším krematoriu. Podstatné ale je, aby s tím pozůstalí souhlasili," říká ředitel jedné z brněnských pohřebních služeb Pavel Cajzl.