Skreč připravila Šafářovou o finále

Madrid, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Brněnská tenistka Lucie Šafářová do finále turnaje v Madridu nepostoupila.

16.5.2010

Lucie Šafářová.Foto: DENÍK/Attila Racek

V sobotním semifinále skrečovala kvůli zranění zadního stehenního svalu po prvním prohraném setu v poměru 1:6 zápas s Francouzkou Aravane Rezaiovou. Ta se ve finále střetne s Američankou Venus Williamsovou, která dnes porazila Šahar Peerovou z Izraele hladce 6:3 a 6:0.

Třiadvacetiletá Šafářová usilovala v Madridu o druhou finálovou účast v sezoně. Jejím letošním maximem je finále turnaje v Paříži, kde podlehla Rusce Jeleně Dementěvové. Postupem do semifinále v Madridu si zajistila 450 bodů do žebříčku a prémii 135 tisíc eur.

Sval na levé noze si Šafářová natáhla už na turnaji v Římě. „Od té doby jsem neměla čas na regeneraci. Navíc tady v Madridu jsem měla těžké třísetové zápasy,“ vysvětlovala brněnská rodačka. Zranění prý není vážné. „Nebudou to týdny. Budu se snažit dát to co nejdřív do pořádku a doufám, že během pár dnů budu moci zase trénovat,“ uvedla.

Ze Španělska zamíří na týden domů a potom se vydá na French Open. „Madrid byl skvělý turnaj, i když člověk neprožije tu radost po vítězství, ale já jsem ráda, že jsem dokázala zahrát soustu dobrých zápasů. Budu se na to snažit v Paříži navázat a udržet tu úroveň, jakou nyní hraji,“ prohlásila.

V mužském turnaji si Španěl Rafael Nadal zajistil druhé místo ve světovém žebříčku. Posun mu zaručila finálová účast, kterou si dnes vybojoval vítězstvím nad krajanem Nicolasem Almagrem 4:6, 6:2 a 6:2.

Pokud uspěje i v nedělním duelu o titul, překoná rekord Američana Andreho Agassiho v počtu vítězství na turnajích série Masters. Zatím jich mají oba 17. Nadalovým soupeřem ale bude letos poprvé světová jednička Roger Federer, jenž udolal běhavého Španěla Davida Ferrera 7:5, 3:6 a 6:3.

Švýcar se může případným triumfem Agassimu a Nadalovi vyrovnat, navíc by se 63. turnajovým prvenstvím dotáhl na pátém místě historického pořadí na Švéda Björna Borga.

Nadal letos ještě na antuce neprohrál zápas, s Almagrem ale ztratil první set v turnaji. Během úvodní sady dokonce prohrál třikrát vlastní servis, v dalším průběhu už ale svému soupeři nedal šanci.

Posun na druhé místo světového žebříčku už si v týdnu zajistila také Venus Williamsová. Devětadvacetiletá Američanka v neděli porazila i v pátém vzájemném utkání Peerovou, která proti bývalé světové jedničce za svou kariéru ještě neuhrála ani set.