Uragán Chodova v první třetině odvál Buldokům prémii sto tisíc

České Budějovice, Brno – Brněnští florbalisté prohráli ve finále českého poháru s TJ Chodov 4:7.

31.1.2013 1
18 fotografií

Finále Poháru České pojišťovny ve florbalu 2013 ve Sportovní hale v Českých Budějovicích. Finále mužů mezi TJ JM Chodov a Itelligence Bulldogs Brno.Foto: Deník/Václav PANCER

Sen o první velké trofeji a stotisícové prémii se brněnským florbalistům rozplynul brzy. Až moc brzy. Tým Bulldogs prohrával ve čtvrtečním finále českého poháru s Chodovem už po sedmi minutách o tři branky. Nakonec podlehl 4:7.

Co naplat, že se Buldoci vzchopili ve třetí části a z pětigólového manka vytvořili dvoubrankový rozdíl. Rána Petra Pražáka minutu před koncem jejich snažení definitivně utnula. „Je to báječný pocit a tím, jak jsme si zápas zkomplikovali, je ještě intenzivnější," radoval se chodovský kapitán Matěj Jendrišák.

O výsledku rozhodla už nepovedená první třetina, kterou Brňané prohráli 1:5. „Vedení Chodova o čtyři góly rozhodlo, to byl hřebík do rakve. Nastoupili jsme do utkání podělaní, hráči Chodova byli všude rychleji, góly jsme jim nabídli snadno. I když je pro nás stříbro úspěch, výsledek finále nás mrzí," uvedl brněnský kapitán Petr Kadlec.

Skóre otevřel ve třetí minutě chodovský Martin Zozulák po špatné rozehrávce obránce Petra Jeskiho. „Byla to moje chyba. Mohl jsem míček vyvézt, viděl jsem volného spoluhráče, ale namazal jsem ho soupeři," smutnil brněnský florbalista.

Třetí gól z hole českého reprezentanta Matěje Jendrišáka vyhnal z branky jinak oporu Bulldogs Pavla Jurčíka. Ten má na Chodov vůbec špatné vzpomínky, protože při jeho premiéře v nejvyšší soutěži od něj dostal čtyři branky za čtrnáct minut.

V desáté minutě snížil svou sedmou trefou v letošním poháru kapitán Buldoků Kadlec, jenže za půl minuty odpověděl Pražák.

Ve druhé třetině se Buldoci svému soupeři střelecky vyrovnali, ale Chodov duel i tak režíroval. „Asi jsme trochu polevili, tolik jsme se nesoustředili. Hráli jsme však pořádně do obrany, blokovali střely a nikam jsme se nehnali," povídal florbalista vítězného celku Tomáš Sýkora.

Branky padaly až zase ve třetí části, Buldoci třemi trefami v rozmezí pěti minut snížili na 4:6, ovšem rána Davida Coufala při hře bez brankáře tři minuty před koncem už byla jejich poslední.

Chodov slaví první trofej v klubové historii. „Po velkém náskoku z první třetiny jsme těžko drželi koncentraci a nedařilo se nám v zakončení, dali jsme snad sedm tyček. Buldoci neměli co ztratit a duel zdramatizovali," doplnil Jendrišák. Při své čtvrté finálové účasti se premiérového pohárového triumfu dočkal bývalý brněnský kapitán Michal Kotlas.

Ženské pohárové finále ovládl počtvrté v řadě pražský Herbadent, který zdolal Vítkovice 6:5 po prodloužení.

TJ Chodov – Bulldogs Brno 7:4

Třetiny: 5:1, 0:0, 2:3. Branky a nahrávky: 3. Zozulák (Mikeš), 7. Sýkora, 8. Jendrišák (Pražák), 11. Pražák (Klápa), 12. Zozulák (Mikeš), 45. Chmelíček (Christiansson), 60. Pražák (Wahlgren) – 10. Kadlec (Hauser), 53. Mendrek (Bauer), 56. Grich (Fuchs), 58. Coufal (Kočí). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 942.

31.1.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Kometa hledá jednodušší cestu, na ledě omezí i žabičky. Zábranský nazul brusle

Brno – Na trénincích hokejové Komety v posledních dnech přibyl jeden hlas navíc. Ne, nejedná se o novou posilu. Na své svěřence dohlížel přímo na ledě i majitel klubu a zároveň hlavní kouč Libor Zábranský, který dosud přípravu nechával na svých asistentech. „Je to persona a ví, kdy má vstoupit do kabiny a na led," oceňuje přínos hlavního muže Komety asistent Kamil Pokorný.

Potřetí za sebou. Lezec Ondra opět vládne brněnským sportovcům

Brno  /FOTOGALERIE/ – Každý rok překvapuje odborníky i své soupeře, co všechno dokáže. Sbírá medaile na světových šampionátech, udivuje výstupy ve skalách. A jeho úspěchu si všímají i doma, v Brně. Sportovní lezec Adam Ondra se letos tak už potřetí v řadě stal nejlepším sportovcem města Brna. Cenu převzal ve čtvrtek večer při slavnostním vyhlášení v Hotelu Voroněž.

Salon vín: titul šampiona získalo po roční pauze Zámecké vinařství Bzenec

Valtice, Bzenec – Prvenství v prestižní Národní soutěži vín České republiky slaví vinařství z Hodonínska. Šampionem expozice Salon vín pro příští rok se ve čtvrtek stal Ryzlink vlašský 2015 v pozdním sběru řady Collection 1508 Reservé ze Zámeckého vinařství Bzenec. Vítězné vinařství navázalo na úspěšnou sérii z předešlých let. „Jde o víno zlatavé barvy se zelenkavými odlesky, s vůní grepové pecky a mandlí ukazující na výbornou vyzrálost hroznů," přiblížil oceněné nejlepší víno ředitel bzeneckého vinařství Bořek Svoboda.