Sen o první velké trofeji a stotisícové prémii se brněnským florbalistům rozplynul brzy. Až moc brzy. Tým Bulldogs prohrával ve čtvrtečním finále českého poháru s Chodovem už po sedmi minutách o tři branky. Nakonec podlehl 4:7.

Co naplat, že se Buldoci vzchopili ve třetí části a z pětigólového manka vytvořili dvoubrankový rozdíl. Rána Petra Pražáka minutu před koncem jejich snažení definitivně utnula. „Je to báječný pocit a tím, jak jsme si zápas zkomplikovali, je ještě intenzivnější," radoval se chodovský kapitán Matěj Jendrišák.

O výsledku rozhodla už nepovedená první třetina, kterou Brňané prohráli 1:5. „Vedení Chodova o čtyři góly rozhodlo, to byl hřebík do rakve. Nastoupili jsme do utkání podělaní, hráči Chodova byli všude rychleji, góly jsme jim nabídli snadno. I když je pro nás stříbro úspěch, výsledek finále nás mrzí," uvedl brněnský kapitán Petr Kadlec.

Skóre otevřel ve třetí minutě chodovský Martin Zozulák po špatné rozehrávce obránce Petra Jeskiho. „Byla to moje chyba. Mohl jsem míček vyvézt, viděl jsem volného spoluhráče, ale namazal jsem ho soupeři," smutnil brněnský florbalista.

Třetí gól z hole českého reprezentanta Matěje Jendrišáka vyhnal z branky jinak oporu Bulldogs Pavla Jurčíka. Ten má na Chodov vůbec špatné vzpomínky, protože při jeho premiéře v nejvyšší soutěži od něj dostal čtyři branky za čtrnáct minut.

V desáté minutě snížil svou sedmou trefou v letošním poháru kapitán Buldoků Kadlec, jenže za půl minuty odpověděl Pražák.

Ve druhé třetině se Buldoci svému soupeři střelecky vyrovnali, ale Chodov duel i tak režíroval. „Asi jsme trochu polevili, tolik jsme se nesoustředili. Hráli jsme však pořádně do obrany, blokovali střely a nikam jsme se nehnali," povídal florbalista vítězného celku Tomáš Sýkora.

Branky padaly až zase ve třetí části, Buldoci třemi trefami v rozmezí pěti minut snížili na 4:6, ovšem rána Davida Coufala při hře bez brankáře tři minuty před koncem už byla jejich poslední.

Chodov slaví první trofej v klubové historii. „Po velkém náskoku z první třetiny jsme těžko drželi koncentraci a nedařilo se nám v zakončení, dali jsme snad sedm tyček. Buldoci neměli co ztratit a duel zdramatizovali," doplnil Jendrišák. Při své čtvrté finálové účasti se premiérového pohárového triumfu dočkal bývalý brněnský kapitán Michal Kotlas.

Ženské pohárové finále ovládl počtvrté v řadě pražský Herbadent, který zdolal Vítkovice 6:5 po prodloužení.

TJ Chodov – Bulldogs Brno 7:4

Třetiny: 5:1, 0:0, 2:3. Branky a nahrávky: 3. Zozulák (Mikeš), 7. Sýkora, 8. Jendrišák (Pražák), 11. Pražák (Klápa), 12. Zozulák (Mikeš), 45. Chmelíček (Christiansson), 60. Pražák (Wahlgren) – 10. Kadlec (Hauser), 53. Mendrek (Bauer), 56. Grich (Fuchs), 58. Coufal (Kočí). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 942.