USK si vyšlápl na Gambrinus

Brno/ Po padesáti zápasech bez porážky klopýtly basketbalistky Gambrinusu Sika Brno v nejvyšší domácí soutěži. Stalo se tak navíc na jejich vlastní palubovce, když nestačily na USK Praha, jemuž podlehly 68:70.

2.11.2008

BOJ O KAŽDÝ MÍČ. Basketbalistky brněnského Gambrinusu Foto: Deník/Lubomír Stehlík

O výsledku rozhodl úspěšný tříbodový pokus Bednářové třináct sekund před koncem. Brňanky přitom vedly ještě necelé dvě minuty před koncem rozdílem sedmi bodů 67:60.

USK ale vsadil v závěru na nátlakovou hru s předsunutou obranou. Domácí hráčky hráčky znervózněly a dvakrát ztratily školácky míč při rozehrávce. Obě chyby pohotově tým USK potrestal a otočil výsledek. V posledních sekundách se už Brňanky na zvrat nezmohly.

„Holky se porazily samy. V závěru zbytečně a lehce ztrácely míče. A daly za více než dvě minuty jediný bod. Nepochopím to. Hráčky měly jasně poručeno, co mají hrát. Tým USK hrál dobře, ovšem naše prohra byla zbytečná. Tato porážka ale nic neřeší, život jde dál,“ poznamenal po zápase zklamaný trenér Brňanek Jan Bobrovský.

Zápas měl dramatický náboj po celých čtyřicet minut. Týmu USK lépe vyšla úvodní polovina, v níž kralovala na palubovce Řekyně Maltsiová, která byla s 27 body hlavní střeleckou tahounkou Pražanek. Naopak Brňanky se dlouho nemohly dostat do herního rytmu. Hodně se trápily v koncovce, nedařila se jim střelba z tříbodového území.

Vedlo se pouze Žirkové a ve druhém poločase se přidala i Whitmoreová. Naopak pivotka Kulichová vyšla střelecky zcela naprázdno, když ze sedmi pokusů v podkošovém prostoru se netrefila ani jednou.

Hostující kouč Lubomír Blažek po utkání zářil spokojeností. „Chtělijsme si dokázat, že euroligová prohra v Šibeniku nebyla pouze o basketbalu, neboť jsme nehráli tak špatně, abychom odešli poraženi. Jsem rád, že jsme vyhráli. Těší mě, že se náš tým z porážky v Šibeniku nesložil a zahrál v Brně dobrý basketbal,“ uvedl kouč USK.

Brňanky utrpěly v domácí soutěži první porážku po 50 zápasech a v lize klopýtly teprve podruhé od roku 1998. Na vlastní palubovce neprohrály dokonce čtrnáct let, naposledy právě s USK Praha 18. září 1994 v poměru 59:64.

Autor: Antonín Zabloudil

2.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Sjezdovka u přehrady: pozemek stále chybí

Brno - Lyžařská sjezdovka snadno dostupná z Brna a sportovní vyžití pro děti a mládež versus snaha zachovat lesní porost v už tak přetížené rekreační oblasti v době boje se suchem. Podnikatel Pavel Trčala plánující vybudovat lyžařský areál na kopci Chochola nad Roklí u Brněnské přehrady a majitel pozemku Lesy České republiky ani více než rok od představení záměru nenašli společnou řeč. Brňané se tak sjezdovky u přehrady zatím nedočkají. Trčala se snaží získat podporu Brna i kraje.

Řidiči budou muset přibrzdit. Do dvou let v Brně přibudou radary

Brno – Nohu z plynového pedálu budou muset už možná v příštím roce sundat řidiči v Brně. Ani ne měsíc po odstranění radarů z opravovaného úseku dálnice D1 mezi Ostrovačicemi a Kývalkou se už diskutuje o novém úsekovém měření přímo v Brně. „Nechali jsme si zpracovat průzkum z testovacího měření v několika lokalitách ve městě. Obecně z deseti řidičů tři neví, co jsou pravidla silničního provozu, nebo je nehodlají respektovat," popsal důvody, proč o úsekovém měření město uvažuje, vedoucí brněnského odboru dopravy Vladimír Bielko.

Místo oříšků dovážel muž do obchodů jen krabice. Aby si udržel přítelkyni

Brno – Majitel si objednal dodávku oříšků, tvrdil prodavačům podvodník. Místo nich však dovážel do cukráren a jiných obchodů v Brně a dalších městech jen prázdné krabice. Pětačtyřicetiletého muže, který byl dříve již několikrát trestaný, zadrželi brněnští policisté.