Kromě zápasu o čest a sebevědomí se hrálo hlavně o výhodu domácího prostředí ve finále play off, ve kterém se takřka jistě objeví oba nejlepší české týmy. „Začínat doma je pro nás velká výhoda. Určitě ale nejsme snad favorit. USK má sice širší kádr, ale bude to docela vyrovnané,“ dívala se do budoucnosti domácí basketbalistky Romana Stehlíková.

Pražskému celku mohla k výhodnější pozici do vrcholu sezony pomoct jen výhra o 18 bodů. První čtvrtina naznačovala, že se o umazání ztráty chce pokusit. Po deseti minutách hry stáhl rozdíl na polovinu. „Měly jsme špatný start, ale naštěstí se hraje čtyřicet minut,“ oddechla si rozehrávačka Frisca Jelena Škerovičová.

Další dvě části hry totiž ovládalo Brno, i když se střelbou se trápily obě družstva. „Chybovaly jsme v obraně a nechávaly soupeři dost prostoru ke střelbě. Ovšem postupně jsme srovnaly krok,“ řekl kouč Brňanek Jan Bobrovský. Do poslední čtvrtiny šly domácí dokonce ve vedení o tři body. Závěr nabídl dramatickou koncovku, v níž byl šťastnější USK. „Poslední vzájemný duel vyhrálo v prodloužení Brno šťastnou trojkou, tentokrát se štěstěna přiklonila k nám,“ řekl trenér USK Lubor Blažek.

Domácí prostředí

Pro oba celky představoval pátý vzájemný zápas v sezoně generálku na očekávanou finálovou sérii, ve které bude mít v případě potvrzení papírových předpokladů ve čtvrtfinále a semifinále Brno výhodu domácího prostředí v možném rozhodujícím utkání.

V lize se favorité dokázali vždy dvakrát porazit, z toho jednou na palubovce soupeře. USK má na kontě ještě triumf ve finále Českého poháru.

Ve čtvrtfinále hraném na tři vítězství Brňanky narazí na Hradec Králové, soupeřem USK budou Karlovy Vary.

„Je skvělé, že se nemusíme trmácet přes celou republiku až do Karlových Varů,“ našla další výhodu prvenství v v nadstavbové části domácí pivotka Alena Hanušová, která zápas odehrála kvůli zraněnému kotníku se sebezapřením.

„Bolí, hlavně ke konci už jsem toho měla dost. Příště asi nastoupím pod práškama,“ dodala.

Třetí Slovanka se utká se Strakonicemi, které domácí porážkou od Karlových Varů 57:68 přišly o vítězství v nadstavbové skupině A2 na úkor Valosunu Brno. Ten po výhře 80:65 nad VŠ Praha vytvoří poslední dvojici s Trutnovem.