Valosun doplatil na špatný úvod, ve čtvrtfinále ztrácí

Trutnov, Brno – Už v první čtvrtině ztratily basketbalistky Valosunu třináct bodů na své sokyně z Trutnova a v úvodním čtvrtfinále play off nejvyšší domácí soutěže nakonec prohrály 68:75. O vyrovnání se Brňanky pokusí ve středečním domácím zápase v hale ve Vodově ulici.

20.3.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Valosun začínal sérii na palubovce soupeře, v sérii na tři vítězné duely ovšem první utkání ztratil. „Rozhodla první čtvrtina, kdy nám domácí dali třicet bodů a uklidnili se. My jsme kupili chybu za chybou, a to i zkušené hráčky. Dostávali jsme laciné koše. Jestli to bylo nějakou nervozitou nebo něčím dalším, nevím. Musíme tu první čtvrtinu pořádně zanalyzovat," zlobil se brněnský trenér Marian Svoboda na webu Trutnova.

Hostující celek sice poté hru vyrovnal a stahoval rozdíl ve skóre, nicméně musel řešit čtvrtý faul kapitánky Kateřiny Sedlákové už v sedmnácté minutě. „Zkušená hráčka by to neměla dopustit, a pokud má tři fauly, měla by se čtvrtého vyvarovat. I když si myslím, že ostatní hráčky ji na hřišti zastoupily. Samozřejmě ale chybí do rotace a už pak ani nemůže tak agresivně bránit," reagoval na stažení své opory Svoboda.

Série se nyní přesune na jih Moravy. „Je důležité, že vedeme 1:0. Domácí mohou být trošku ve stresu, čehož bychom se měli snažit využít," zmínil trutnovský kouč Jozef Rešetár.

KARA Trutnov – Valosun KP Brno 75:68 (30:17, 44:33, 58:46)

Body: Ovsíková 16, Cadyová 13, Pazderová a Russelloová 12, Uhrová 11, Vondráčková 7, Fall 4 – Švrdlíková 17, Vlková 12, Sedláková 9, Kopecká 7, Mrhálková, Beránková a Šujanová 5, Adamcová a Sanfordová 4

Nový Moravák svlaží vodotrysky. Vítězný návrh počítá v zimě i s kluzištěm

Brno /VIZUALIZACE/ – Ochlazení v horké letní dny nebo jízdu na bruslích v zimě nabídne po rekonstrukci Moravské náměstí v Brně. Radnice Brna-středu chce vytvořit prostor s vodní plochou a kavárnou, který lidi naláká k odpočinku. V pátek oznámila výsledky architektonické soutěže na podobu náměstí. Z dvaceti návrhů zvítězil v soutěži projekt kanceláře Consequence forma.

Vlak srazil ženu na nádraží v Rosicích. Na místě zemřela

Rosice – Pod koly vlaku zemřela šestatřicetiletá žena v sobotu v Rosicích u Brna. Podvečerní nehoda komplikovala vlakovou dopravu na trati mezi Brnem a Jihlavou.

Vive la France! Bitvu tří císařů opět ovládli Napoleonovi vojáci

Tvarožná /REPORTÁŽ/ – Po 211 letech se historie na Slavkovském bojišti v sobotu odpoledne zopakovala. Přibližně tisícovka vojáků oděných do dobových uniforem před zraky několika tisíců lidí svedla boj připomínající Napoleonovo vítězství v bitvě tří císařů z roku 1805.