Valosun se s EuroCupem loučí vítězstvím v Nizozemsku. Ve skupině skončil třetí

Zwolle, Brno – Konec dobrý, všechno dobré. Basketbalistky Valosunu se ve středu rozloučily s premiérovou účastí v EuroCupu vítězstvím na hřišti nizozemského Orange Blizzards 81:59. Obsadily tak třetí místo v základní skupině G právě před celkem ze Zwolle, který prohrál všechna utkání.

16.12.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Oba týmy hrály pouze o čest, protože už v minulém kole rozhodla o svém postupu do vyřazovací části družstva italské Neapole a maďarského Miškolce.

Brňanky navázaly v Nizozemsku na domácí vítězství a po vyrovnané první čtvrtině si začaly tvořit náskok, který se zastavil až na rozdílu 22 bodů.

Ke druhému vítězství v prestižní soutěži největší měrou přispěla americká pivotka Lenita Sanfordová, která v duelu zaznamenala devatenáct bodů.

Orange Bliz. - Valosun Brno 59:81

Čtvrtiny: 16:17, 12:20, 13:27, 18:17. Nejvíc bodů: Bröringová 16, Butterová 13, Kleinová 9 – Sanfordová 19, Šujanová 14, Vlková 11, Sedláková 8, Kopecká, Mrhálková a Adamcová 7. Trojky: 23/6 – 12/1. Trestné hody: 13/11 – 21/16. Doskoky: 38 – 42.

Autor: Martin Vymyslický

16.12.2015 VSTUP DO DISKUSE

Automatické sněžné řetězy jsou český vynález

Automatické sněhové řetězy. Nový vynález pochází z Česka

Kamechy a Žebětín spojí chodník a cyklostezka. Cenu zvyšují výkupy pozemků

Mrazy: rybáři denně sekají díry do ledu, ryby se nadechují jen párkrát za minutu

Pohořelice - Rybáři z Rybníkářství Pohořelice od začátku letošního roku, kdy teploměr téměř neustále ukazuje teploty pod bodem mrazu, obcházejí chovné rybníky a denně prořezávají do ledu prohlubně. Do rybníka tak vnikne více světla, fytoplankton může nastartovat fotosyntézu a dodává vodě potřebný kyslík.

Pojď hrát hokej, láká sportovní akce jihomoravské děti. Čekají je zábavné nábory

Jižní Morava – Mnozí si nasadí poprvé brusle a poprvé posunou hokejkou puk. Český svaz ledního hokeje pořádá pro děti ve věku od čtyř do osmi let celorepublikovou akci Týden hokeje s heslem Pojď hrát hokej, při níž si vyzkouší zdarma tento sport.