Zlato pro pořadatelskou zemi získal Ital Valerio Cleri. V ženském závodě, kde Česká republika neměla zastoupení, zvítězila Němka Angela Maurerová.

Bitvy na pětadvacetiki­lometrových tratích uzavřely program dálkového plavání na světovém šampionátě. Fanoušci teď přesunou svou pozornost do římského Fora Italica, kde v neděli odstartují rozplavby v bazénu.

Rostislav Vítek se v Římě dlouho držel ve vedoucím balíku závodníku. V závěrečném okruhu mu však došly síly a na vítěze ztratil více než šest minut. Osmou příčkou z mistrovství světa pokračuje Vítek v letošních podařených výkonech. Na začátku roku skončil v Argentině druhý, v červnu poprvé v kariéře zvítězil v závodě Světového poháru. V italském legendárním závodě z Capri do Neapole triumfoval v druhém nejlepším čase historie. Třiatřicetiletý brněnský borec se v srpnu chystá na kanál La Manche, kde by rád ohrozil světový rekord.

Muži – 25 km: 1. Cleri (It.) 5:26:31,6, 2. Grimsey (Austr.) –19,1, 3.

Djatčin (Rus.) –2:57,7, …8. Vítek –6:07,2, 10. Smolka (oba ČR) –8:34,8.

Ženy – 25 km: 1. Maurerová (Něm.), 2. Uvarovová (Rus.) –3,9, 3. Vitaleová (It.) –4,7.