Volejbalistky porazily Liberec

Brno - Sice trochu znuděně, ale přece. Extraligové volejbalistky z Králova Pole potvrdily roli favoritek a nedarovaly soupeřkám z Liberce ani set.

24.2.2008

Brněnské volejbalistky si poradily s Libercem.Foto: Deník/Lubomír Stehlík

Jediné vzrušení přinesla druhá část. Severočešky utekly na rozdíl šesti bodů, ale vydrželo jim to jen krátce. „Holky najednou přestanou hrát. Nadělají si samy do bot,“ uvedl na adresu mladého libereckého týmu jeho trenér Dušan Hořínek.

Kouč domácích Miroslav Čada chválil svůj tým hlavně za hru v útoku. „Hasalíková a Tomanová byly super, pomohl taky příchod Fiedlerové. Celkově jsme byli lepší než soupeř. Až na druhý set to bylo v pořádku. Tam se holky uspokojily a to byla chyba,“ komentoval Čada výkon svého týmu.

Liberecké volejbalistky si od zápasu s Brňankami moc neslibovaly. Jejich sebevědomí utrpělo v předchozích zápasech s Ostravou a Olympem. Prohru 3:0 si nakonec odvezly i z Brna.

Zápas zahájily Severočešky opatrně, Brňanky se nechaly ukolébat pomalejším tempem. To se jim vymstilo v druhém setu. Soupeřky zlepšily servis a odskočily na 0:5. Problémy domácích na přihrávce a v útoku se napravily až v půlce setu. Liberec se pak vyčerpal a v poslední části uhrál pouze 13 bodů. „Odehráli jsme slušnou partii. Jsem rád, že to nebylo horší,“ připustil trenér Liberce.

Napínavější souboj a kvalitnější volejbal čeká Královopolanky ve čtvrtek, kdy uvítají doma vedoucí Prostějov. Výsledek na tabulkovém pořadí už nic nezmění, Brňanky zůstanou druhé. „S Prostějovem je zápas vždy prestižní. Nastoupíme v nejsilnější sestavě,“ dodává Čada.

BARBORA FIALOVÁ
24.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Básník Ivan Blatný.

V ulicích se objeví další básně o Brně. Nejsložitější je umísťování v centru

Jak reklamovat koupený dům či byt

Sexuálně se uspokojoval u Brněnské přehrady. Při onanování ho viděly i děti

Brno – Kvůli sexuálnímu uspokojování na veřejnosti vyjížděla v pátek odpoledne hlídka brněnských strážníků. Na pláži u Brněnské přehrady onanoval čtyřiatřicetiletý cizinec.

Na křižovatce nedal přednost. Zabil sebe i spolujezdce, dalších pět zranil

Znojemsko /FOTOGALERIE/ - U Bantic zemřeli v neděli dva lidé. Od pátku policie registruje na Znojemsku čtyři mrtvé a šest těžce zraněných včetně čtyř dětí.

Ženy na kandidátkách do voleb? Na jižní Moravě stále vzácnost

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Šestadvacet politických stran a hnutí chce na podzim kandidovat v Jihomoravském kraji ve volbách do poslanecké sněmovny. Brněnský deník Rovnost zanalyzoval kandidátky desítky stran, které mají podle posledních průzkumů šanci získat alespoň tři procenta hlasů.

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Jižní Morava /LÉTO V POHYBU, INFOGRAFIKA/ - Koho by nelákalo chodit po vodě? I na jižní Moravě si zájemci mohou aspoň vzdáleně vyzkoušet, jaké to je. Na čtyřech místech v regionu lze otestovat aquazorbing, tedy pohyb v nafouknuté plastové kouli na hladině. Věnuje se mu sedmý díl seriálu Deníku Rovnost Léto v pohybu.